Автор Тема: О.Турчинов пропонує ВР затвердити власний Указ "Про часткову мобілізацію"  (Прочитано 2931 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 73319
  • Репутация: +321/-4
  • Пол: Мужской
  • Киевстар и Коболев одна шайка
    • Награды
Виконуючий обов'язки Президента, голова Верховної Ради Олександр Турчинов вніс на розгляд ВР проект закону про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію", повідомляє УНН.

Відповідний документ зареєстровано у ВР за №4814.

Головним комітетом щодо розгляду документу визначено Комітет ВР з питань національної безпеки і оборони. Також його мають розглянути Комітети з питань правової політики, з питань бюджету та з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Зазначимо, що законопроект пропонується прийняти у зв'язку з "різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки у південних і східних регіонах держави внаслідок дальшого втручання Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в державі, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України".

Доповідатиме законопроект під час його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України Секретар Ради національної безпеки і оборони України А.Парубій.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію", необхідність прийняття рішення про часткову мобілізацію зумовлена різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки у південних і східних регіонах держави внаслідок дальшого втручання Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в державі.

"Часткова мобілізація проводиться на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності названим Указом.
Указом створюються умови для доукомплектування Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших військових формувань України військовозобов'язаними відповідно до потреб, забезпечення формування військових частин територіальної оборони", - йдеться у документі.

Зокрема, місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності може бути доручено організувати та забезпечити в установленому порядку:

- своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
- виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

Крім того, Кабміну буде доручено забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації.

Зазначимо, що хоча прийняття цього Закону не потребуватиме внесення змін до інших законів України, його прийняття потребуватиме збільшення бюджетних видатків на проведення заходів мобілізації в обсягах, що визначатимуться Кабінетом міністрів України.

http://www.unn.com.ua/uk/news/1339070-o-turchinov-zatverdiv-rishennya-rnbo-schodo-zakhodiv-zi-zmitsnennya-natsbezpeki-u-viyskoviy-sferi


Теги: