Автор Тема: Михаила Фридмана продолжают крышевать в Украине  (Прочитано 838 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 79561
 • Репутация: +321/-4
 • Пол: Мужской
 • Киевстар, где иск к России за отжатое в Крыму?
  • Награды
Михаила Фридмана продолжают крышевать в Украине
« : 18, Августа 2022, Четверг, 20:55:36 pm »
В банковском секторе ситуация просто трагикомичная - Зеленский просит США о санкциях против российских банков, при этом упорно не замечая российский банк в Украине и действия его собственника Михаила Фридмана по выводу активов как собственного банка, так и другого российского банка - Проминвестбанка.

Говорящей головой в защиту Фридмана является одиозная, первая заместительница председателя НБУ Екатерина Рожкова, подруга хорошего русского Петра Чернышова. Можно предположить, что в схеме недешёвая смазка.

Украинские журналисты регулярно выдают материалы на гора, но зелёная власть их тупо игнорирует.

Рекомендую почитать одно из последних расследований - Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям
Киевстар будет национализирован!


Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 79561
 • Репутация: +321/-4
 • Пол: Мужской
 • Киевстар, где иск к России за отжатое в Крыму?
  • Награды
Re: Михаила Фридмана продолжают крышевать в Украине
« Ответ #1 : 18, Августа 2022, Четверг, 21:19:04 pm »
Цитата про Проминвестбанк:

Отримавши контроль над "Промінвестбанком" в квітні 2022 року ліквідатору банку та слідчим органам України відкрилась картина, яка чітко показала, що відсутнє будь-яке розмежування між "приватним" та "державним" російським бізнесом, приватний бізнес російських олігархів це тільки інструмент авторитарної машини Російської Федерації.

Як відомо, український "Промінвестбанк" перейшов у власність російського державного "Внєшекономбанку" у 2009 року. З 2015 року банк перебував під міжнародними та національними санкціями. Попри те, що НБУ відніс керовану Російською Федерацією установу до категорії проблемних і весь час йшли розмови про її продаж або ліквідацію, попри війну, яку вела РФ проти України, банк продовжував функціонувати, кардинальні рішення органи української державної влади не спішили приймати, посилаючись на те, що "бізнес в Україні", "працює на нашу економіку", це "робочі місця та податки в нашу економіку", "фінансова стабільність України"...

Однак "Промінвестбанк" не лише не працював на українську економіку, а зрозумівши, що втрачає контроль над потужним банком, всупереч всіх встановлених обмежень НБУ на відчуження активів, виводив активи на підконтрольні структури. Зокрема, в серпні 2019 року спостережна рада "Промінвестбанку" прийняла рішення, яке передбачало продаж 75 об’єктів нерухомості, що належали банку. Але головним в цьому протиправному рішенні було те, що відчуження передбачалось на користь "Альфа Банку", засновником якого є російські олігархи Михайло Фрідман та Пьотр Авен та по значно заниженим цінам.

Приймаючи таке рішення "Промінвестбанк" по суті виконував розпорядження голови уряду РФ, оскільки за статутом саме голова уряду РФ є головою спостережної влади "Внєшекономбанку" РФ, який в свою чергу володів 99,77% статутного капіталу "Промінвестбанку".

Відповідь на питання чому рішення про продаж нерухомого майна "Промінвесту" було прийняте саме на користь "Альфа Банку" можна знайти в обґрунтуванні санкційного рішення Ради Європейського союзу від 28 лютого 2022 року у відношенні співзасновника українського "Альфа Банку" Авена, в якому серед іншого, зазначено: "Петр Авен — один із найближчих олігархів Володимира Путіна. Він — один із приблизно 50-ти багатих російських бізнесменів, які регулярно зустрічаються з Володимиром Путіним у Кремлі. Не діє незалежно від вимог президента".

Наразі відомо про продаж 5 об’єктів нерухомості загальною площею більш ніж 25 тисяч квадратних метрів, яка відбулася на користь "Альфа Банку", які й фігурують у судовому рішенні від 13 липня 2022 року, та яким накладено арешт на вказані об’єкти нерухомого майна. Оборудка з продажу цих нежитлових приміщень в елітних районах центру столиці дозволила росіянам легалізувати через "Альфа Банк" не менше 50 млн доларів, та залишити пропутінському режиму контроль за елітними об’єктами нерухомості в Києві.

Цей факт відмивання коштів та виведення активів не є поодиноким, вже в іншому кримінальному провадження слідством встановлено, що один із російських олігархів разом із партнерами, використовуючи підконтрольні кіпрські компанії та належний їм банк, напередодні та після початку війни РФ проти України намагалися легалізувати та вивести з України 1,1 млрд грн. Для цього вони організували фіктивні правочини та фінансові операції.

За даними РБК-Україна, йдеться про російського олігарха Михайла Фрідмана та належний йому через офшорні компанії "Альфа банк Україна". З суми 1,1 млрд грн, які вдалося легалізувати, бізнесменам вдалося вивести з України частину цих коштів. Відтак за клопотаннями Офісу генерального прокурора було накладено арешт на активи цих кіпрських компаній на суму понад 469 млн грн, які залишилися на рахунках "Альфа банку".

Наступна спроба з легалізації коштів встановлена в рамках розслідування кримінального провадження № 42022000000000463 щодо легалізації доходів отриманих незаконним шляхом в особливо великих розмірах та підробки документів.

Досудовим розслідуванням, зокрема, встановлено, що "Власники АТ "Альфа Банк" разом із його службовими особами, з метою уникнення можливих негативних наслідків у вигляді накладення санкцій, або уникнення заходів щодо примусового вилучення прав власності з рахунків пов`язаних із ними кіпрських компаній, шляхом використання фіктивних правочинів здійснили легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великих розмірах на загальну суму 161,28 млн грн".

Також судові рішення у справі констатують: "Власники "Альфа Груп" по заздалегідь розробленому плану вчиняють дії, спрямовані на приховування та маскування фактичного володіння належних їм активів на території України, а саме по фіктивно удаваним угодам намагаються легалізувати (відмити), шляхом виведення нібито зі своєї власності активи по виробництву та реалізації питної води, які знаходиться на території України, а саме підприємств ПАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар", ПрАТ "Миргородський завод мінеральних вод", ПАТ "Індустріальні та дистрибуційні системи", ПП "ІВА" (, ТОВ "ДС Аква Сервіс" , ТОВ "Потужність", ДП "НОВА.КОМ", якими останні фактично володіють через підконтрольну їм офшорну кіпрську компанію нерезидент".

Масштабні заходи, спрямовані на порятунок активів "Альфа Банку" в Україні, заводів з виробництва мінеральних вод та одного з ключових мобільних операторів не можуть не викликати запитання не лише про очевидних замовників, але й про українських виконавців цієї "спецоперації". Адже збереження російських активів в Україні це кропітка і щоденна робота. Членів правління банку, менеджерів і нотаріусів, клерків і касирів, адвокатів і нотаріусів.

Розвиваючи бізнес, який належить російським олігархам в Україні кожен менеджер, що працює на цей бізнес, має чітко собі давати пояснення, що прибуток, отриманий від такої діяльності та кожна зароблена гривня є власністю про путінського режиму, і в будь який момент за рішенням такого вождя буде використана проти нашої держави та нації в цілому.

Спроби українського менеджменту російського бізнесу відмежуватися від своїх власників виглядають невпевнено, адже будь-який бізнес створюється та існує з метою отримання прибутку та розподілу такого прибутку між його власниками.

Рішення РНБО після військового вторгнення РФ та закон України від 3 березня 2022 р. "Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів" надали уряду законні інструменти націоналізовувати майно РФ.

Націоналізація активів не тягне за собою припинення діяльності таких підприємств, наслідком таких дій є виключно втрата російським олігархатом можливості отримувати дохід від бізнесу в Україні, при цьому, згідно розробленого механізму всі підприємства навпаки мають продовжити свою роботу після конфіскації.

Є надія, що крапку у такій діяльності поставлять указ президента та постанова Кабміну про конфіскацію 903 об’єктів, які належать як російській державі так і підсанкційним громадянам та компаніям із Росії та, що таким рішенням, направленим на забезпечення фінансової незалежності України від країни агресора не завадять виступи окремих українських політиків, які не мають політичної волі діяти рішуче в інтересах власної країни.

Без відповіді залишилось одне питання. Чи включено активи підсанкційних олігархів Михайла Фрідмана та Пьотра Авена в список підприємств, корпоративні права на які підлягають конфіскації згідно указа президента та постанови КМУ. Відповідь дасть публікація переліку, затвердженого вищими органами держави.
Киевстар будет национализирован!


Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 79561
 • Репутация: +321/-4
 • Пол: Мужской
 • Киевстар, где иск к России за отжатое в Крыму?
  • Награды
Re: Михаила Фридмана продолжают крышевать в Украине
« Ответ #2 : 19, Августа 2022, Пятница, 06:54:56 am »
Самое смешное в том, что Фридман и Ко используют классическую схему с фиктивными предприятиями как для вывода активов, так и для ухода от налогов и давно. Одно из фиктивных предприятий - детективное агентство"Новая охрана" было зарегистрировано ещё в 2015 году. На него нашли в качестве директора фунтв (бомжа), он дал генеральные доверенности на незнакомым ему лиц и вперёд. Дальше оказываются фиктивные услуги, оформляется акт выполненных услуг, фиктивные услуги относятся на себестоимость, оплачиваются и деньги уходят в оффшор.

Все фактические данные имеются в материалах дела. Единственное, что пока не понятно, так это то, задействован ли в схеме Киевстар. Альфа-банк и Моршинская в деле точно.

В Киеве владельцы «Альфа-Банка» использовали детективное агентство для обхода санкций


Столичное детективное агентство «Новая охрана» зарегистрировали на подставных лиц, с целью использования его реквизитов для уклонения от санкций, наложенных на граждан россии, которые владеют АО «Альфа-Банк». Об этом редакции 368.media   стало известно из материалов уголовного дела по  ч.5 ст.27 ч.2 ст.200, ч.5 ст.27 ч.2 ст.205-1, ч.5 ст.27 ч.3 ст.358 УК.

Установлено, группой лиц, которые контролируют компании-нерезиденты ABH Ukraine Limited, Greatford Limited, ABHU Finance PLC, Fostar Limited, Masline Holdings Limited, а также предприятия-резиденты Украины: АО «Альфа-Банк», ООО «А-Риалти»; ООО «Новая Охрана», организовали назначение на должность директора подставное лицо, с целью последующего использования реквизитов компании для оформления фиктивных финансово-хозяйственных операций.+

С этой целью они весной 2015 года привлекли к противоправной деятельности нескольких граждан, в том числе Василию Танцюру которого 22 июня 2015 года назначили на должность директора ООО «Новая Охрана». По версии следствия, новому директору компании, которая согласно реестру юридических лиц занимается розыскной деятельностью, было достоверно известно, что реквизиты компании будут использоваться в противоправной деятельности.

В сентябре 2016 года Танцюра подписал доверенность на четверых граждан, которые ему лично небыли известны, о предоставлении права быть представителями компании. При этом установлено, что Танцюра не имел навыков и опыта для управления ООО «Новая Охрана», фактически не выполнял обязанности директора, не имел доступа к банковским счетам компании, не имел доступа и никогда не получал печати компании, не получал лично и не использовал сертификаты ключей ЕЦП. Кроме того, компания фактически не находился по месту ее регистрации, на проспекте Воссоединения, 19 в Киеве.

Согласно результатам расследования, Василий Танцюра, находясь весной 2015 года в Киеве увидел объявление о поиске сотрудника на должность директора компании. Он позвонил по указано в объявлении номере и договорился о встрече. В дальнейшем он передал свои документы и трудовую книжку для оформления на должность директора ООО «Новая Охрана», при этом не имея реального намерения осуществлять предпринимательскую деятельность.+

Отметим, ООО «Новая Охрана» до мая 2016 года принадлежала Кипрской компании «Фостар Лимитед», имела конечным бенефициарным собственников Какуллиса Аллкисти. В дальнейшем  ее оформили на Яну Хризостому.

Компания фигурирует в уголовном деле по факту легализации доходов на общую сумму 161 млн гривен собственниками и должностными лицами АО «Альфа-банк» с целью уклонения от последствий от наложения санкций на собственников банка — граждан российской федерации Михаила Фридмана и Петра Авена.

Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям
Киевстар будет национализирован!

Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 79561
 • Репутация: +321/-4
 • Пол: Мужской
 • Киевстар, где иск к России за отжатое в Крыму?
  • Награды
Re: Михаила Фридмана продолжают крышевать в Украине
« Ответ #3 : 19, Августа 2022, Пятница, 07:04:23 am »
Что интересно, так это то, что в Украине довольно много российского бизнеса, который неплохо себя чувствовал все восемь лет войны и, как и Фридман, не собирался из Украины тикать. Зеленский задекларировал курс на национализацию, но так и не создал ни одного успешного кейса по реализации этого курса.

Самые громкие попытки это ТРЦ Океан Плаза, Мармелад и другие. Мармелад свои проблемы разрулил и открылся, а Ocean Plaza должен был открыться в августе, но арендаторы пока боятся заезжать, а для открытия нужно сдать не менее 70% площадей.

В собственниках ТРЦ засветились очень уважаемые люди - дочь олигарха Аркадия Ротенберга, глава Газпрома Алексей Миллер, акционер банка "Россия" Юрий Ковальчук, депутат Госдумы Александр Фокин и др.

В плюсе украинские юристы и чиновники, которые прикрывают старых собственников новыми схемами.

А фунтов показательно будут щемить...
Киевстар будет национализирован!