Автор Тема: "OTP банк" бере з фанатів комісію 50 грн  (Прочитано 1242 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 72402
  • Репутация: +321/-3
  • Пол: Мужской
  • Киевстар и Коболев одна шайка
    • Награды
"OTP банк" бере з фанатів комісію 50 грн
« : 02, Июнь 2012, Суббота, 11:25:45 am »
Будьте обережні і спочатку питайте, скільки коштуватиме навіть найпростіша операція у банку. Особливо будьте уважні під час Євро-2012.

Редакція отримала лист одного з клієнтів "ОТП банку" - дочірньої установи угорського OTP Bank Plc.

"Доброго дня, ЕП! Здійснюючи платіж в одному з відділів банку, який знаходиться в центрі Києва, мені повідомили, що мінімальна комісія банку на час Євро-2012 становить 50 грн за операцію. Чи законні такі ставки? Я не знаю... Більше нема слів - одні емоції".

Звичайний рівень комісійних до кризи був від 0 до 1 грн, а після неї банки беруть до 5 грн, а інколи - до 7-8 грн за операцію або 1-3,5% з суми.

Тому ми припустили, що клієнт перераховував значну суму, наприклад, 50 тис грн, тому і сплатив за це 50 грн. Але відповів нам зовсім не підпільний мільйонер Корейко.

"Це Бесарабське відділення в м. Київ "ОТП банк" (код 21685166). Сума за сплатою кредитного платежу становила 340 грн. Така комісія, як мені роз’яснили, буде існувати на час Євро, щоб зменшити навантаження на відділ. Мені запропонували звернутися в інший відділ, там такої комісії немає. Оскільки це останній день платежу, я змушений був платити, але у мене з’явилися сумніви щодо законності таких комісій", - пояснив клієнт.

Ми вирішили перевірити інформацію і звернулися за коментарями до "ОТП банку". Зазвичай банки в таких випадках не відповідають взагалі. Інколи вони кажуть, що клієнт бреше і негайно ліквідують проблемний момент, ніби його не було. Однак на диво в "ОТП банку" визнали існування комісії 50 грн.

"З метою мінімізувати суттєві черги в касах відділень Бессарабське, Русанівське і Жилянське, банк дійсно встановив з 28.05. підвищені комісійні тарифи - 1,5% від суми платежу, мін 50 грн - тільки для цих відділень.

Даний захід жодним чином не пов'язаний з Євро-2012, та прийнятий виходячи з міркувань виробничої необхідності. Ніяких коментарів з приводу Євро-2012 менеджери не надавали. Це винятково суб'єктивні висновки клієнта", - повідомила керуюча Бессарабським відділенням "ОТП банку" Вікторія Лазенкова.

Вона також сказала, що в процесі видачі кредитів співробітники банку консультують всіх позичальників про можливі канали погашення, яких безліч - відділення Укрпошти, мережа банків-партнерів, платіжні термінали.

"Також ми рекомендуємо проводити погашення кредитів за допомогою електронного банкінгу, зі своїх карткових рахунків, поповнювати які можна цілодобово у всіх відділеннях ОТП банку за допомогою банкоматів, використовуючи опцію cash in", - підкреслила Лазенкова.

На її думку, великий перелік альтернативних каналів погашення позик дозволяє позичальникам уникнути оплати такої високої комісії.

Ми повідомили про таку відповідь клієнтові. Його реакція була такою: "Ура! Касир ще сказала, що це буде у всіх відділеннях банків, які знаходяться біля фан-зони".

Отже, він припускає, що "ОТП банк" таки вирішив заробити на футбольних фанатах, ймовірно, на іноземцях.

На мою думку, дуже дивною має бути "виробнича потреба", тому що комісія 50 грн означає лише одне: до банку перестануть нести платіжки. Банк, який не хоче грошей, - це наче бджоли, які проти меду.

http://www.epravda.com.ua/columns/2012/06/1/325241/


Теги: