Автор Тема: Сергей Лямец про зарплаты топам Приватбанка  (Прочитано 1453 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 82296
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Сергей Лямец про зарплаты топам Приватбанка
« : 07, Ноября 2022, Понедельник, 13:02:13 pm »
Коли я дивлюсь на зарплати наглядової ради та правління "ПриватБанку", в мене виникають три питання:

1. Скільки грошей ви забрали назад у Коломойського?

2. Чи буде "ПриватБанк" просити в держави знову влити гроші в капітал?

2. Чи не мало ми платимо шановним людям?

Спочатку про зарплати. Члени наглядової ради отримують щомісяця від 580 066 до 953 964 грн. Тобто, найкращим експертам - мільйон щомісяця.

У правлінні найбільш козирним є один з заступників - він отримує 3 806 308 грн. Наступним йде голова правління з його 1 347 425 грн.

На перший погляд, $20 000 - $30 000 на місяць не так вже і багато для спеціаліста високого рівня. Інша справа, що ми кажемо про "Приват". За великим рахунком, хлопці та дівчата прийшли на усе готове та отримали найбільшу в країні базу клієнтів. Головне - різко не смикати важелі, і все працюватиме.

Але було особливе завдання. Напередодні націоналізації, з легкої руки паннь Гонтаревої та Рожкової, колишні власники вивели з "ПриватБанку" понад $5,5 мільярдів доларів. У капіталі банку виявилась величезна дірка понад 150 мільярдів гривень. У цю дірку залили гроші платників податків, а потім ще. Все це під обіцянки, що бюджет дав гроші тимчасово, поки не відберуть все назад у Коломойського та його партнерів.

Отже, питання (1) нетривіальне. Минуло п'ять років. Коломойський знаходиться в Україні та робить гарний бізнес. Що саме нове правління "ПриватБанку" повернуло нічого з того, що той забрав з банку? Я не про судовий виграш у ліквідованих ТОВ, я про реальні гроші та майно.

Замість повернення грошей, правління "Привату" з року в рік списує проблемну заборгованість від Коломойського. У 2020 році банк списав з балансу кредити, які пов`язує з екс-акціонерами, на суму 56,7 млрд грн. Щодо 2021 та 2022 даних поки немає, але я не здивуюся, якщо списання продовжилися.

На мою думку, ніхто і не планував забирати гроші в Коломойського. Натомість, був інший план. За часів Кирила Шевченка, "Приват" планували поділити на дві частини: "гарний банк" та "поганий банк". У гарному залишилися б картковий бізнес та усе живе, що має "Приват". У поганому мали б залишитися кредити компаній Коломойського на сотні мільярдів гривень. Без "поганого банку", "гарний банк" можна було б продати будь-якому інвестору, то є гарний об'єкт.

Що було б з "поганим"? - спитаєти ви. Відповідь проста: ця лайноструктура роками робила б вигляд, що повертає гроші. Так само, як "Приват" сьогодні. Витрачала б бюджетне фінансування, мала б наглядову раду та правління з величезними зарплатами. Так само, як сьогодні. Тобто, бюджетні гроші НІКОЛИ б не повернулися у бюджет.

Актуальним також є питання (2). Не зважайте, що "Приват" вже отримав з бюджету сотні мільярдів. Через війну, могла погіршитися якість кредитного портфелю, і банк №1 України може вчергове потребувати дофінансування. Вже відомо, що якийсь  державний банк гостро потребує докапіталізації, і отримає її. Отже, старі добрі ігри: отримати від держави ще і ще.

У підсумку, мені здається, що правління та наглядова рада Привату отримують надто мало грошей. Може, не стимулюють їх ті оклади? Може, треба ще премії на 3 мільярди виписати, як у "Нафтогазі"? Може, тоді почнуть наздоганяти Коломойського?


Теги:
 

Сергей Тигипко покупает Универсал Банк

Автор Сергей Горбачевский

Ответов: 2
Просмотров: 970
Последний ответ 20, Октября 2016, Четверг, 20:24:21 pm
от Сергей Горбачевский
Правоохранительными органами был задержан акционер “VAB Банка” Сергей Максимов

Автор Сергей Горбачевский

Ответов: 0
Просмотров: 1655
Последний ответ 24, Декабря 2011, Суббота, 07:29:06 am
от Сергей Горбачевский
Сергей Меднов: «Золотое время для банков закончилось»

Автор Сергей Горбачевский

Ответов: 1
Просмотров: 1225
Последний ответ 02, Октября 2016, Воскресенье, 18:30:59 pm
от Сергей Горбачевский
Лямец Сергей о ситуации с банками

Автор Сергей Горбачевский

Ответов: 2
Просмотров: 879
Последний ответ 28, Октября 2022, Пятница, 08:33:25 am
от Сергей Горбачевский