Автор Тема: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом  (Прочитано 12207 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Glukodrom

  • Знаменитый писатель
  • ***
  • Сообщений: 755
  • Пол: Мужской
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #15 : 10, Февраля 2020, Понедельник, 13:49:44 pm »
есть вопрос - а какой у них реальный интерес в этой истории? Роялти, что-то другое?
Бэкдор в приложении и потом возьмут натурой... ;D


Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 85971
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #16 : 10, Февраля 2020, Понедельник, 15:11:12 pm »
 :Там вообще интересная ситуация. ЕПАМ в конце февраля передает дела государственному предприятию Дия
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста


Оффлайн agrig

  • Знаменитый писатель
  • ***
  • Сообщений: 1784
  • Пол: Мужской
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #17 : 10, Февраля 2020, Понедельник, 17:01:50 pm »
Сейчас приложением занимается команда разработчиков Monobank.
Глупость.
Декомпилировал приложение, код и использованные библиотеки примерно одинаковые. К тому же комании-разработчики приложений, скажем так мягко, не горят желанием работать с госструктурами, так как получение денег за работу не гарантировано.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 85971
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #18 : 10, Февраля 2020, Понедельник, 21:22:53 pm »
Какой-то розбийнык Константин Корсун набрасал вопросов.

Про безпеку додатку Дія

Коли Мінцифра, кажучи про безпеку додатку Дія, запевняє нас, що, типу, «не бійтеся пацани, у нас все чікі-пікі, повірте нам на слово» - цього не достатньо.

Особливо коли так кажуть діячі, які раніше публічно заявляли, що «роль кібербезпеки дещо перевищена».

Для того, щоб переконати у відносній безпечності додатку, потрібно, щоб продавець (Мінцифри) чітко та однозначно відповів замовнику (платники податків) на наступні 5 (п’ять) питань:

Питання №1
Хто є розробником додатку? Тобто хто несе відповідальність за його функціональність та безпеку? А точніше: хто писав які частини додатку: АРІ, бізнес-логіку, серверну частину, мобільну частину, загальну архітектуру? Назвіть ім’я компанії, будь ласка.
На сайті Дії у складі «команди проекту» вказано лише один професійний розробник, який здатен написати усі ці елементи та звести їх воєдино. Але з джерел, близьких до мінеральних, відомо, що вони писали лише один блок, та і то «на волонтерських засадах». В ІТ та кібербезпеці «на волонтерських засадах» означає щось типу «на тобі боже, що нам не гоже», тобто абияк у вільний від поезії час. Останній випадок у Чехії – показовий (погугліть «Чехія програмісти 16 мільйонів євро хакери»).

Питання №2
Чи мали розробники додатку навички безпечного кодування?
Скажу по секрету, що лише один з десяти програмістів (вони ж «кодери», вони ж «девелопери», вони ж «розробники», і девопси поряд з ними) має такі навички. А може, один зі ста. Цьому треба вчитися кілька місяців, і навчання коштує дорого. Тому таких розробників мало, і вони є далеко не у кожній великій ІТ-компанії. У Мінцифрі їх точно немає.

Питання №3
Чи застосовувалися практики безпечного кодування під час розробки додатку Дія?
Мало мати формально у штаті розробника з навичками безпечного кодінгу. Треба ці навички застосовувати ще на стадії розробки архітектури додатку. Тобто від самого початку планувати архітектуру додатку з урахуванням вимог безпеки. На жаль, наразі у 99% відсотках випадків комерційні розробники так не роблять, а натягують «безпеку» на вже готовий додаток. Чому це не працює – окрема тема.

Питання №4
Скільки разів і чи взагалі проводилися тестування додатку на безпеку?
Якщо тестували у тій самій компанії, яка його розробляла – таке не рахується. Це не об'єктивно, це конфлікт інтересів. Для об'єктивної оцінки завжди запрошується зовнішня незалежна компанія. І зазвичай проводяться щонайменше два тестування: основне, після якого розробник усуває виявлені вразливості. А потім повторне, з перевіркою усунення виявлених недоліків. І після другого розробник повинен усунути усе, що зможе. Хоча інколи деякі вразливості свідомо ігнорують, але це теж окрема історія.

Питання №5
Якщо тестування на безпеку додатку таки проводилися (у чому особисто я сильно сумніваюся) – назвіть, будь ласка, назву компанії. Ринок таких компаній відносно невеликий, усі провідні фірми відомі. Так само, як і їх репутація. Заява на кшталт «тестування проводила всесвітньо відома компанія «дядя вася кум сестри» - не прокатить.

На нашому ринку усі один одного давно і добре знають.

І окремо наголошу на «відносності безпеки».

Навіть якщо б Мінцифри не зляпала Дію нашвидкоруч, з лайна та паличок, майже безкоштовно, толпою різних волонтерських команд, а зробила усе як слід, максимально правильно – все одно існували б окремі ризики у безпеці використання додатку. Абсолютно безпечних додатків просто не снує.

Але.
Різниця між «повною відсутністю безпеки» і «теоретично, за певних умов та наявності великих ресурсів атакувальника ризик реалізації сценарію атаки оцінюється як середній» - колосальна.

Зламати можна усе. Було б бажання, час та ресурси. Щоб засунути Stuxnet у ізольовану від Інтернет мережу Бушерської АЕС в Ірані, американці свого часу витратили кілька років і хтозна скільки мільйонів доларів.

Але повністю забити на безпеку чи захиститися максимально – повірте, ризики просто неспіврозмірні. Особливо якщо ти розробляєш продукт для мільйонів, часто низько-кваліфікованих юзерів.

Так, без безпеки продукт може працювати досить довго, без інцидентів, все здаватиметься нормально, аж поки не прийде NotPetya і не відправить в нокдаун третину економіки країни на пару місяців.

Тому на даний час, виходячи з відсутності інформації по суті цих п’яти питань, безпеку додатку Дія не можна вважати задовільною.
А рекомендація потенційним користувачам проста: будьте хитрими, не поспішайте ним користуватися.

Нехай натовп попереду вас вляпається разок-другий, додаток пофіксять, потім буде ще пара факапів, потім знов пофіксять, і вже після третьої хвилі оновлення додатку та безпекових функцій, ним (можливо?) можна буде почати обережно користуватися.

Та і то, треба як слід подумати – а чи настільки воно важливо? Чи можна обійтися без того додатку? Якщо можна обійтися – краще не користуватися Дією взагалі, без нагальної потреби. Принаймні поки що, найближчі кілька місяців.

Питання не в тому, чи будуть у Дії великі проблеми. Питання лише – наскільки швидко це станеться.

Про деякі із зазначених моментів я розказував сьогодні телеканалу ICTV, але вирішив окремим дописом розгорнути більш детально: і для фахівців, і для широкого загалу.

Тепер ви знаєте як воно насправді, тому приймайте власні рішення на власний розсуд.

UPD: Наступного дня після цього допису, на Укрправді вийшла стаття, де цифроміністр Федоров дає деякі відповіді на деякі мої питання, але ситуацію тим не прояснює, але ще більше заплутує:
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн agrig

  • Знаменитый писатель
  • ***
  • Сообщений: 1784
  • Пол: Мужской
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #19 : 13, Февраля 2020, Четверг, 11:40:56 am »
А как будут проверять подлинность документов, находящихся в приложении?

Оффлайн agrig

  • Знаменитый писатель
  • ***
  • Сообщений: 1784
  • Пол: Мужской
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #20 : 22, Февраля 2020, Суббота, 11:17:14 am »
С этим приложением выходит фееричный обсёр. Пишут, что на «УЗ» раздали по одному валидатору на состав. :D Соросята думали, что если написать софт, всё остальное само как-то материализуется.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 85971
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #21 : 22, Февраля 2020, Суббота, 12:25:54 pm »
А как это приложение использует УЗ?
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн agrig

  • Знаменитый писатель
  • ***
  • Сообщений: 1784
  • Пол: Мужской
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #22 : 29, Февраля 2020, Суббота, 16:18:08 pm »
А как это приложение использует УЗ?
Права это же документ удостоверяющий личность, вот народ и рванул на поезд со смартфонами.

Кстати обещали до конца зимы паспорта в приложении. Завтра март, паспортов так и нет.

Оффлайн Joker

  • Знаменитый писатель
  • ***
  • Сообщений: 759
  • Пол: Мужской
  • награды Бронзовый Дарвин
    • E-mail
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #23 : 01, Марта 2020, Воскресенье, 10:47:41 am »
Я тут смотрю, что, если в России это создавалось последовательно и годами. Да и часть сервисов криво работает и допиливается. То на Украине решили сразу все нахрапом....

Оффлайн Cellular

  • Знаменитый писатель
  • ***
  • Сообщений: 2232
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #24 : 01, Марта 2020, Воскресенье, 11:17:52 am »
Средства выделены - нужно освоить.
Не украл  ты  - украдут другие.  Медлить нельзя )

Оффлайн Joker

  • Знаменитый писатель
  • ***
  • Сообщений: 759
  • Пол: Мужской
  • награды Бронзовый Дарвин
    • E-mail
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #25 : 01, Марта 2020, Воскресенье, 12:36:43 pm »
Ну дык и в России тоже воруют )))

Но внедрение суперсервисов на Госуслугах заложили на несколько лет...

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 85971
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #26 : 01, Марта 2020, Воскресенье, 12:41:20 pm »
Злые вы, люди для вас стараются. Опять Янику Мерило завезли, а вы....

Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн agrig

  • Знаменитый писатель
  • ***
  • Сообщений: 1784
  • Пол: Мужской
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #27 : 01, Марта 2020, Воскресенье, 16:17:30 pm »
Глупость.
Возможно. Но сейчас один из двух возможных вариантов аутентификации в приложении "Дія" - именно через приложение Монобанка).
Просто криворукие разработчики не способны реализовать авторизацию через BankID.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 85971
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Re: Приложение Дия может оказаться самым большим шпионом
« Ответ #28 : 28, Сентября 2024, Суббота, 16:49:57 pm »
Приложение Дия начало требовать проходить авторизацию раз в 60 дней. Интересно, что к этому сподвигло?
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста