Автор Тема: Уряд ухвалив порядок проведення громадських опитувань через «Дію»  (Прочитано 4763 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82296
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Відповідна постанова №90 від 7 лютого 2022 року опублікована на Урядовому порталі.

"Кабінет Міністрів України постановляє затвердити Порядок проведення опитування щодо ініціатив, спрямованих на вирішення питань державного управління у різних сферах суспільного життя, на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг, що додається", - ідеться в документі.

Так, згідно з Порядком, опитування через "Дію" є збором інформації, що проводиться з метою дослідження загальної думки (позиції) населення щодо ініціатив, спрямованих на вирішення питань державного управління в різних сферах суспільного життя.

Таке опитування не є голосуванням (референдумом), виборами, а також формою публічного обговорення чи електронних консультацій з громадськістю.

Ініціатором опитування, згідно з документом, може виступати міністерство, інший центральний або місцевий орган виконавчої влади, що подали до Мінцифри відповідне замовлення.

Брати участь в опитуваннях зможуть користувачі порталу та мобільного додатку "Дія", яким виповнилося 14 років.

Опитування може проводитися для всіх користувачів мобільного додатка та порталу "Дія" або для окремих категорій. Результати опитувань відображатимуться на порталі або в додатку за згодою ініціаторів.

Відповідно до постанови №90, Міністерству цифрової трансформації доручається забезпечити технічну можливість проведення опитування через "Дію" в тримісячний термін.

Постановою також вносяться зміни до пункту 4 Положення про Міністерство цифрової трансформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2019 р. № 856 “Питання Міністерства цифрової трансформації”.

Зокрема додається підпункт про проведення Мінцифрою засобами порталу та додатку "Дія" опитування "щодо ініціатив, спрямованих на вирішення питань державного управління в різних сферах суспільного життя".


Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82296
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Следующий шаг онлайн-голосование на выборах. :censored:


Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82296
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Текст одного из предводителей Дияскептиков:

Наєвибори у зе-смартфоні стрімко наближаються. І це вже не учбова тривога.
Кабмін затвердив «Порядок проведення опитування..» через додаток Дія.
Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям
Заодно вкотре підтвердивши, що портал Дія та додаток Дія – це одна й те сама система, а ще точніше – додаток є мобільною версією порталу. А якщо це одна система, то витік даних з порталу означає витік даних з додатку, чи не так?

Але повернемося до наєвиборів у смартфоні.
Власне, фальсифікація онлайн-виборів є наразі єдиним шансом агресивних невігласів залишитися при владі.
Думаю, на Банковій загальний план такий:
Спочатку примусимо усіх встановити собі Дію: зробимо так, щоб без Дії неможливо було отримати «вовкіну тисячу» та сертифікат вакцинації.
Коли загонимо туди хоча б половину виборців – почнемо потихеньку проводити «опитування» через Дію. Оскільки ми вважаємо, що повністю контролюємо всю інфраструктуру та екосистему Дії, то можемо для початку малювати результати опитування опитувань дуже схожими на реальні. Або навіть реальні результати публікувати. Це сприятиме підвищенню довіри до самого процесу «голосування через Дію», яку ми назвемо для лохів «зворотнім зв’язком» та «прямою демократією» - нехай втішаються.
А коли «опитування» стануть регулярними, лохторат звикне та не матиме нічого проти – тоді просто замінимо слово «опитування» на слово «вибори» - щоб ніхто нічого не помітив.
До цього моменту ми через «опитування» підвищимо рейтинги правлячої партії до космічних вершин, і пофіг, що насправді рейтинги будуть близько-нульові. Головне - щоб піпл вірив у Дію та її «опитування».
Проти умніків, які кричатимуть, що все це грандіозне негібалово – відкриємо оперативно-розшукові справи, пустимо наружку, будемо залякувати, пошиємо кримінальні справи, проведемо обшуки, закриємо свавільно – все як завжди.
До того ж, через Дію можна чітко контролювати хто і як «проголосував», хто чим невдоволений, й усіх потенційних дисидентів поставити на облік.
А в онлайн-виборах переможе той, хто потрібно - наш Великий Вождь, Найвеличніший Лідер, Нелох Перший. І вся його зграя федорових-вискубів-федієнок також залишиться при владі та продовжить пиляти мільйони, дзюрячі в очі платникам податкам.
Профіт.

Як один з отих «умніків», я одразу заявляю, що дані «опитування» не повинні і не можуть мати жодної юридичної сили.
Як влаштована Дія всередині, яка її інфраструктура та хто контролює усі її елементи – достеменно невідомо, все це засекречно владою. Скоріш за все – повністю підконтрольне «дієвим» та їх прибічниками, у тому числі комерційними компаніями та ІТ-фірмами російсько-білоруського походження. Не виключено, що також частина інфраструктури Дії контролюється кремлівськими хакерами – свої можливості вони продемонстрували 14 та 22 січня 2002: Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям , коли витік значний обсяг персональних даних громадян України з порталу Дія.
Загалом Дія має велику кількість критичних недоліків, які забрані тут Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям
(хештег #22гріхиДії)

Поясню простими словами, що означатиме проведення «опитувань через Дію»:
- влада знатиме ПІБ, адресу, дату народження кожного, хто за щось проголосує («опитування» чи «вибори»). І головне - як саме проголосує, за кого чи проти чого. Бо ж влада і є «організаторами опитування», і вона ж контролює Дію, в якій наявні усі ідентифікаційні документи.
- Перевірити результати такого «онлайн-опитування» (голосування) або просто пересвідчитися, що твій голос враховано – не буде ніякої технічної можливості. Усім просто оголосять результати. Ви просто вірне нам на слово, ви ж нам довіряєте, егеж?
- Існує технічна можливість створення фейкових «голосувальників». Приклад: «кейс Джо Байдена», про який влада досі мовчить.
- Результати отаких Дія-опитувань» будуть аргументом для прийняття державних рішень. Наприклад: «За результатами опитування в Дії, 78% опитаних вважають за необхідне ввести цензурування контенту в Інтернеті та створити відповідний державний орган Укркомнадзор, відповідальний за дотриманням виконання таких обмежень. Виключно в цілях державної безпеки та боротьби з тероризмом».

Тобто ми з вами є свідком того, що зроблено черговий крок у напрямку (цифрової) диктатури та обмеження наших прав. Без будь-якого закону, просто постановою, просто підконтрольного Кабміну, в якому Федоров не просто так віце-прем’єр.

Нагадаю, що онлайн-вибори не проводяться у жодній країні світу крім Естонії. Не проводяться в США, не проводяться у Британії, не проводяться у Франції, Німеччині, Голландії, Австралії, Канаді та інших демократичних цивілізованих країнах.
 У США більше 80 найбільш поважних світових експертів (у тому числі Брюс Шнаєр та Мартін Хеллман) ще у квітні 2020 звернулися до губернаторів штатів та керівників виборчих комісій з вимогою відмовитися від онлайн-виборів через недосконалість сучасних технологій та неможливість забезпечити демократичні принципи волевиявлення за такого способу голосування: Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям
І до їхньої думки влада США дослухалася.

А от влада нашої країни, яку на Заході офіційно вважається «країною, що розвивається» - не дослухалася місцевих фахівців. Чиновники сказали «та хто вони такі», а їхні звернення - «це лише припущення без доказів, тьху на них». Тобто поводяться як типова «країна третього світу», підтверджуючи та цементуючи міжнародний статус України «тумбо-юмбо».
У США, Німеччині, Фінляндії, країнах де високий рівень довіри до влади - відмовилися від онлайн-виборів, а в Україні, де рівень такої довіри менше 20% - тупо пруть напролом до «виборів у смартфоні», ігноруючи думку експертів та великі сумніви суспільства.
Більш розвинуті країни займалися концепцією проведення онлайн-виборів по 20 років – але так і не наважилися їх проводити.
Українські весільні фотографи ну дуже-то сильно й думали – рік, два, ще й білоруси щось порадили –і вже все для себе вирішили. Адже це розумні завжди сумніваюсь, дурники - ніколи. «Все ж просто: взять і подлієть».

І зробити з цим нічого не можна: все одно якась частина суспільства радісно вітатиме «голосування у смартфоні», а ті, хто вміє думати та не згоден –на вулицю не вийдуть.
А лише це є фактором стримування для поточних невігласів у владі.
Самостійно захиститися від «голосування у смартфоні» - нереально. Навіть крутим професіоналам. Тому єдиний захист свободи вибору для громадян – публічний протест та висування вимог владі. Усе інше – пропозиції, критика, міжнародний досвід, сучасні практики - не працює, я перевіряв. Лише «вулиця».
Бо іншої мови вони не розуміють.
І не хочуть розуміти.

Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82296
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Вакциновані пенсіонери отримають по безкоштовному смартфону і тарифу – Зеленський

Проект почнуть реалізовувати навесні.

Кожний вакцинований громадянин України віком старше 60 років зможе отримати безкоштовний смартфон.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на черговій події "Diia Sаmmit", під час якої презентують нові послуги порталу "Дія".

"Навесні ми запускаємо нову велику державну програму. Всі охочі вакциновані українці старше 60 років отримають безоплатний якісний сучасний смартфон і пільговий тариф. Це – наша мрія, це вже реальність і шлях до головної мети – доступ до інтернету для всіх громадян України. Держава в смартфоні – для всіх. Можливість впливати на процеси у державі – для всіх. Не лише через класичні інструменти, а завдяки сучасним технологіям. Це – народовладдя у максимально широкій формі", - сказав він.

Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82296
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Надо отдать должное Дияскептикам, они мгновенно написали длинные тексты, за что телеком-депутат называет их лонграйтерами. Очередной опус другого Дияскептика - Sean Townsend:

Я пока не хочу комментировать золотой дождь Дия саммита, тем более что сайт все равно лежит. Так что пока листаю увесистый документ о том, как мышам стать ежами ("План реалізації Стратегії кібербезпеки"). Выглядит как сборник пожеланий разных силовых ведомств (что как бы намекает, что никакой Стратегии, даже если написать слово КАПСОМ, на самом деле нет) Я уже немного освоился с высоким стратегическим стилем и от слов "усиление возможностей по предотвращению" у меня уже почти не кровоточат глаза.

Цель "плана по реализации" - разработать "систему индикаторов". Предлагаю не останавливаться и сразу сделать реестр индикаторов и осуществить комплекс неотложных мер по усилению возможностей в области разработки системы индикаторов для плана реализации (в доме, который пох*й всем). Индикатор один. Очень надежный. Когда данные из Дія, Мінрегіон и МВС не лежат в даркнете, то цели уже достигнуты на 80%. Оставшиеся двадцать сводятся к тому, что под камеры должен выйти кибер-полковник и рассказать, что именно сделано и кто за это отвечает.

Дальше в плане "Кибервойска" и MIL-CERT. Про кибервойска уже говорили и не раз, а военный CERT вобщем-то неплохая идея. К примеру, пару дней назад ко мне обратилась частная компания и показала мисконфигурацию в DNS МОУ. Они попытались свзяаться с МОУ, но несколько недельные попытки дозвониться или написать письмо не увенчались успехом. Вмешательство НКЦК тоже не помогло. В итоге спустя несколько часов удалось связаться с одним из заместителей. Не знаю как с CERT'ом, но у меня есть очень простой план, как исправить ситуацию.

Нужен телефон (один), журнал бумажный (один), боец владеющий навыками связной речи (два), ручки шариковые, чай-кофе в ассортименте. Номер телефона опубликовать на сайте и в whois. А теперь самая важная и сложная часть плана.

Боец должен снимать трубку 24/7, отвечать вежливо (я точно знаю, что такие есть, прямо на парковке министерства) и все что ему говорят записывать в журнал. А теперь не только важная, а ключевая часть плана. Критическая. Дежурный администратор, приходя на работу, должен взять журнал, прочитать все что там написано и исправлять косяки. Если количество администраторов увеличить до двух, то вместе с двумя бойцами-секретарями получится "мини-CERT". Команда реагирования должна реагировать. В этом суть.

Это пока замечания к первой странице "плана", там есть еще двадцать пять, одна другой краше... Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям

Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82296
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Мінцифри проводить діалог з операторами щодо спецтарифу для літніх людей у рамках програми "єСмартфон"

Мобільні оператори "Київстар" і "Vodafone Україна" проводять діалог із Міністерством цифрової трансформації з питання смартфонізації осіб похилого віку.

"Попередні консультації з Мінцифри щодо цього проекту були. Але реалізація і деталі проекту поки що не фіналізовано", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі "Київстару".

У компанії нагадали, що оператор системно працює над подоланням цифрових бар'єрів між поколіннями: в 2019 році розпочато освітній проект "Смартфон для батьків"; на початку 2020 року - спеціальна лінійка тарифних планів для абонентів старше 60 років.

"Цифрові послуги, для яких ми, зокрема, будуємо покриття, не можна отримати на фічерфонах. Тому смартфонізація - це стратегічне завдання національного рівня. Ми вже перебуваємо в діалозі з органами державної влади з цього питання. Наразі очікуємо пропозицій щодо проекту, які зможемо вивчити", - прокоментували агентству в пресслужбі "Vodafone Україна".

У компанії зазначили, що досі смартфонами користуються не всі українці: за даними оператора, близько 28% усе ще користуються фічерфонами. У більшості випадків це абоненти старшого віку.

"Органи влади справді зверталися до нас із запитом про пільговий тариф для пенсіонерів, lifecell готовий долучитися до робочої групи за цим проектом. Деталі про розробку тарифу обговорюватимуться на спільних зустрічах із Міністерством цифрової інформації", - повідомили агентству в прес-службі lifecell.

Оператор також наголосив, що серед уже наявних його пропозицій можна обрати зручні тарифні плани для кожного абонента.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський анонсував нову державну програму, в рамках якої всі вакциновані українці старше 60 років можуть отримати безкоштовний смартфон і пільговий тариф.

Очікується, що смартфони зможуть отримати 8,5 млн громадян.

За словами віцепрем'єра - міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, запис на отримання смартфонів для вакцинованих українців старше 60 років розпочнеться у квітні 2022 року.


Теги: дияскептик