Попалось решение суда
Справа № 2-12346/11
У Х В А Л Аіменем України
"10" листопада 2011 р.суддя Шевченківського районного суду м. Києва КравецьД.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛМАНІ»до Редакції журналу «Власть денег»про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації, –
В С Т А Н О В И В:Позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з вказаним позовом.
Однак, відповідно до положень ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Разом з тим, відповідно до ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 12 ГПК України встановлено, що господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.
При цьому, згідно роз’яснень наданих Пленумом Верховного Суду України у Постанові від 27 лютого 2009 року № 1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи», зазначено, що відкриваючи провадження у справі, суд має з'ясувати, за правилами якого судочинства підлягає розгляду заява. При цьому, слід виходити з компетенції суду щодо розгляду цивільних справ, зазначеної в ст. 15 ЦПК України, та враховувати положення ст.ст. 1, 12 ГПК України. Оскільки характер спірних правовідносин є цивільно-правовим (незалежно від суб'єктного складу), то всі справи зазначеної категорії підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, за винятком справ про захист ділової репутації між юридичними особами та іншими суб'єктами підприємницької діяльності у сфері господарювання та іншої підприємницької діяльності, що розглядаються в порядку господарського судочинства.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач –юридична особа просить суд, визнати інформацію поширену відповідачем, який також відноситься до кола юридичних осіб, недостовірною та такою що шкодить діловій репутації позивача, а тому даний спір підлягає вирішенню в господарському суді за правилами господарського судочинства
Згідно вимог п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Вивчивши матеріали позовної заяви та зважаючи на вищезазначене, суддя прийшов до висновку про необхідність відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за зазначеним позовом.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 1, 12 ГПК України, ст.ст. 15, 122, 209, 210ЦПК України, –
У Х В А Л И В:У відкриті провадження у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛМАНІ» до Редакції журналу «Власть денег»про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації –відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд міста Києва шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.