Простая аналогия - банковская карточка. Ты, приезжая в другую страну, не идёшь в банк с местным кешем и не заводишь местную карту. Примерно такой же сервис должен быть у абонентов мобильной связи, хотя бы у международных брендов.
порівнювати не можна - оскільки у випадку Visa/Master Card для того, щоб наприклад карточка українського "Райфайзена" працювала у банкоматі австрійського "Райфайзена" не потрібно прямих договорів між банками, а у випадку МТС із МТС - такі договори потрібні. І у обох випадках комісія (ціна у роумінгу) будуть "по повній програмі.
До слова, Orange пропонує досить недорогі роумінгові тарифи у мережах группи France Telecom (Orange), як і загалом недоргі тарифи на міжнародні дзвінки (цілком реальна ситуація, що дзвінок у США дешевший аніж дзвінок на "іншого опертаора") - вони не приховують що ганяють голос по IP (ус зараз ганяють

)
По части роуминговых тарифов банально нет конуренции. Примерно также, как до появления Лайфа нам говорили, что 2,5 грн. на "врага" и гривна в сети это минимум миниморум.
Конкуренція - "віртуальні естонські оператори", типу усяких TravelSIM
Моё видение. Во-первых, тарифы на роуминг действительно космические. Выгоднее наверно просто выключить телефон и пропустить нафиг все звонки (если ты конечно не торговец нефтью), чем отдавать такие деньги.
Значить вам не важливі дзвінки. Спробуйте пропускати усі дзвінки в Україні тиждень, думаю нічого принципово не зміниться.
Во-вторых, если в стране, куда ты прибыл, есть твой оператор (допустим тот же МТС, который и в России, и в Украине), тарифы должны быть ну максимум в 2 раза выше.
Аналогія з банками, ВТБ працює в Україні, Росії, Казахстані, Вірменії, з українською платіжною карткою ВТБ комісія у банкоматі ВТБ у іншій країні яка? Стільки ж, як і у якого небудь Комерсбанку чи Армен-банку. Це <i>різні банки</i>, яких об'єднують власники і бранд. Але використовуються зовсім різні процесінгові центри, і при взаємодії між якими є посередники. У опертаорів - це цілком різні мережі, у них ніяк не зв'язаний білінг, ніяк не зв'язані мережі, і які для взаємодії між собою використовують магістралі посередників (до слова - МТС недавно хвалився, що вони зробили "пряме з'єднання", але такі ж з'єднання у МТС-у є і з Київстаром, Астелітом, Укртелекомом, тощо)
А у нас что? Я был в России год назад. Ну вошёл мой МТС в роуминг в россиийский МТС...
У Росії все ще гірше - там є "внутрішній роумінг", наприклад купивши SIM-карту у Москві і поїхавши у Владівосток (Чіту, Магадан, Новосібірск, Пітер - немає значення) абонент знаходиться у роумінгу у
мережі МТС і платить у декілька раз вищі тарифи, і швидше за усе - і за вхідні платить. А дзвінки на момери МТС різних регіонів відрізняються по вартості.
пришла СМС, что минута входящего звонка 8 гривен или чёто такое... Мне оно надо за такие деньги? Зато понтов немеряно - "сквозной бренд!!" У меня даже те знакомые, которые на ландкрузерах ездят, роуминг не юзают никогда и нигде, потому что ОНО ТОГО НЕ СТОИТ.
Це означає лише те, що
для вас і ваших знайомих на ландкрузерах пропустити двінок/не здійснити дзвінок коштує менше, аніж ці 8 гривень. Я їзджу на значно простішому автомобілі, а часто і на метро, але я роумінгом користуюсь.
Для економії дуже зручними є DualSIM термінали, одна сімка - "роумінгова", інша "місцевий пріпейд", при вхідному дзвінку (за винятком дзвінків, на які "відбиватись" не можна) на роумінговий номер "відбиваєшся" і передзвонюєш з "місцевої" сімки - це зазвичай дешевше аніж підіймати трубку. А "низькопріоритетні" дзвінки можна відкладати і передзвонювати ч/з публічний WiFi використовуючи Skype/SIP
По темі першого посту - у деяких країнах СНД термінали експресс-оплати дозволяють поповнювати "місцевих операторів" і російських операторів
Юрій aka jin