Автор Тема: Чубайс предупредил об опасности проиграть в конкуренции с Украиной  (Прочитано 3471 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Ginger

  • Маститый писатель
  • **
  • Сообщений: 354
  • Пол: Мужской
  • I am Nerd
    • Награды
Спецпредставитель президента России по связям с международными организациями для достижения целей устойчивого развития Анатолий Чубайс заявил, что в ближайшие десять лет следует радикально изменить отечественную экономику. В ходе выставки «Иннопром-2021» в Екатеринбурге он указал, что ведущими будут два процесса. Видео с выступлением чиновник опубликовал в своем Facebook.

По словам Чубайса, ключевую роль сыграет развитие рынка водорода, которое открывает уникальные возможности перед Россией. Но если не спешить, предупредил чиновник, есть опасность проиграть конкурентам, например, Украине.

Он напомнил, что вскоре канцлер Германии Ангела Меркель встретится с президентом США Джо Байденом. Они намерены обсудить инвестиции в украинский мегапроект по производству водорода, чтобы в дальнейшем экспортировать его в Европу.

Таким образом, подчеркнул Чубайс, либо Россия успеет освоить «фантастическую открывающуюся возможность» с помощью мобилизации бизнеса и промышленности, либо нет.

Объем продаж возникающей индустрии чиновник оценил более чем в 100 миллиардов долларов, из них на продажи водорода придется половина суммы. Такие изменения должны затронуть все сферы, от промышленности до науки. Изменения повлекут за собой второй ключевой процесс — реструктуризацию 100 процентов отраслей, хотя бы экспортных, подчеркнул Чубайс.


Оффлайн Ginger

  • Маститый писатель
  • **
  • Сообщений: 354
  • Пол: Мужской
  • I am Nerd
    • Награды
“Зеленый” водород. Украина и Германия согласовали первый проект – в Мариуполе

Германия и Украина согласовали первый пилотный проект по производству водородного топлива.

Об этом пишет немецкой издание Handelsblatt со ссылкой на источники в правительственных кругах.

Участником проекта с немецкой стороны выступает компания Siemens, с украинской – ДТЭК.

В рамках проекта на Мариупольском металлургическом комбинате им. Иллича будет установлен электролизер, мощностью 8,5 МВт. Стоимость оборудования – 25 млн евро.

Вырабатываемая энергия будет использоваться для производства стали с низкими выбросами СО2.

По мнению Hanledsblatt Украина станет ключевым партнером Евросоюза в реализации программы Green Deal. Предполагается, что Украина в среднесрочной перспективе будет экспортировать в ЕС 7,5 ГВт “зеленого” водорода, что составляет 20% от плана водородной генерации Евросоюза к 2030 году (40 ГВт).

В феврале Handelsblatt писала, что в рамках немецко-американских переговоров по Северному потоку-2 США хотят предусмотреть механизм резкого прекращения поставок газа в случае остановки транзита газа через украинскую газотранспортную систему. Данный механизм должен быть предусмотрен отдельным договором.

В качестве варианта гарантий Украине Германия должна инвестировать в украинскую ГТС для транспортировки водорода.

Напомним также, что в Шотландии вышли на маршруты первые в мире двухэтажные водородные автобусы.


Оффлайн Ginger

  • Маститый писатель
  • **
  • Сообщений: 354
  • Пол: Мужской
  • I am Nerd
    • Награды
На загальноєвропейському рівні важливим аспектом є гармонізація національних юрисдикцій щодо якості газу або вмісту водню, адже саме це дозволить поєднати локальні ініціативи у єдину систему постачання чистих енергоносіїв.

На загальнодержавному рівні нам необхідно об’єднати стейкхолдерів навколо пошуку відповідей на такі питання:

1. Хто саме буде виробляти водень в Україні і з якою метою – внутрішнього споживання чи експорту? Яким буде це співвідношення?
2. Чи зможемо ми використати переваги вже існуючої газової інфраструктури та виробників суміжних ресурсів? Як забезпечити модернізацію інфраструктури для водневої економіки?
3. Чи зможе українська енергетика в майбутньому виробляти водень та орієнтувати свою довготривалу стратегію розвитку з фокусом на водень без суттєвих втрат ключових ресурсів для внутрішнього ринку?
4. Наразі нафтопереробка та виробництво аміаку складають 2/3 світового споживання водню.
5. Як українські промислові споживачі водню планують задовольняти попит для власних виробничих потреб у майбутньому з огляду на те, що в подальшому буде посилюватися конкуренція у зв’язку з новими напрямками застосування водню?
6. Які саме законодавчі та регуляторні стимули потрібні для всього ланцюга виробництва та транспортування водню?
7. При якому значенні вуглецевого податку ми зможемо вигідно використовувати переваги для виробництва водню в Україні та його експорту в ЄС? Як при цьому не порушити баланс інтересів української промисловості?

Як тільки з’являться бодай якісь відповіді на частину цих і багатьох інших питань, ми як країна маємо створити технологічні, регуляторні й економічні умови розвитку нової галузі.

Але виходити варто саме з вже існуючих і реальних інфраструктурних переваг. Як зазначили в Міненерго, перевагою України є розвинена газотранспортна система, яка може використовуватися для транспортування водню як всередині країни, так і на експорт.

ОГТСУ вже врахував у власній довгостроковій стратегії особливий фокус на декарбонізацію інфраструктури газотранспортної системи та перехід до транспортування відновлювальних газів (водень та біометан) магістральними трубопроводами.

Важливо також підготувати необхідну кількість молодих фахівців саме з тих дисциплін, які будуть потрібні для функціонування водневої економіки.

Всі оператори ГТС ЄС сьогодні в пошуках власного майбутнього у водневій економіці. Один із показових прикладів – оператор ГТС Італії Snam.

Проект Snamtec, який стартував в рамках стратегічного плану до 2022 року, передбачає 850 мільйонів євро інвестицій в енергетичний перехід, водень та інновації. Відтак Італія першою в ЄС розпочала транспортування в газотранспортній системі суміші з вмістом 10% водню.

У квітні 2019 року Snam офіційно розпочав експеримент із впровадження 5% суміші водню та природного газу в італійську газотранспортну мережу.

Перший подібний експеримент в Європі відбувся в Контурсі-Терме, в провінції Салерно, з постачання H2NG (суміш водню та газу) двом промисловим компаніям – заводу з виробництва пасти та напоїв у цьому регіоні.

У грудні 2019 частку водню збільшили до 10%. Тестування постачання H2NG успішно тривало близько місяця.

Застосовуючи частку 5% водню до загального обсягу газу, що транспортується щорічно Snam, в мережу щороку можна вводити 3,5 млрд куб. м, що еквівалентно річному споживанню 1,5 мільйона домогосподарств.

Це дало б можливість зменшити викиди вуглекислого газу на 2,5 млн тонн, що еквівалентно загальним викидам всіх автомобілів у місті розміром з Рим.

Україна має не гірші, ніж у Італії перспективи та потенціал розвитку вуглецевої економіки. Але реалізація комплексного плану заходів для розробки та впровадження Водневої стратегії України вимагатиме консолідації всіх зацікавлених сторін – Уряду, Парламенту, стейкхолдерів, науковців, потенційних інвесторів, міжнародних партнерів.

Зволікання означатиме для нашої держави втрачені можливості – на економічний розвиток, на енергетичну незалежність, на можливість покращити своє місце на міжнародній арені.

Україна зможе транспортувати водень, але потрібно чітко розуміти, звідки, в яких обсягах і кому.


Теги: