Автор Тема: НБУ занялся электронными деньгами  (Прочитано 1525 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82552
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
НБУ занялся электронными деньгами
« : 18, Августа 2011, Четверг, 10:29:01 am »
Национальный банк Украины (НБУ) разработал изменения в законодательство, которыми, в том числе, определяются электронные платежные средства (платежные карты, электронные деньги, мобильные платежные инструменты).

Соответствующий проект закона размещен на сайте НБУ для общественного обсуждения. Речь идет о проекте Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (о функционировании платежных систем и развитии безналичных расчетов)".

Нормами проекта предлагается ввести реестр платежных систем и систем расчетов, их членов и участников. Реестр будет вести НБУ, ему же предоставляется и функция надзора за платежными системами.

Ст. 14 и 15 проекта посвящены электронным платежным средствам и электронным деньгам.

Замечания и предложения к проекту принимаются до 30 сентября текущего года.


Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82552
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Re: НБУ занялся электронными деньгами
« Ответ #1 : 18, Августа 2011, Четверг, 10:34:08 am »
Стаття 15. Особливості випуску електронних грошей і здійснення операцій з ними

15.1. Електронні гроші – одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими, ніж емітент особами і є грошовим зобов’язанням емітента.

Завантаження електронних грошей (запис відповідної інформації) на електронний пристрій виконує емітент або інша юридична особа- резидент на підставі договору з емітентом.

Емітент електронних грошей – банк, який здійснює випуск електронних грошей і бере на себе зобов’язання з їх погашення.

Випуск електронних грошей – операція з уведення в обіг зобов’язань емітента в електронній формі, які приймаються як засіб платежу іншими, ніж емітент особами, шляхом їх надання держателям або агентам в обмін на готівку або безготівкові кошти.

Випуск електронних грошей здійснюється виключно банками.

Держателем електронних грошей може бути фізична особа або суб’єкт господарювання.

15.2. Операції з електронними грошима здійснюються з урахуванням вимог, установлених законами України та нормативно-правовими актами
Національного банку України.

Національний банк України визначає максимальну суму електронних грошей на електронному пристрої, що може перебувати в розпорядженні держателя.

Приймання електронних грошей іншими, ніж емітент особами здійснюється на підставі укладених ними з емітентом та/або його агентами
договорів.

15.3. Емітенти мають право здійснювати випуск електронних грошей, виражених лише в гривнях.
Емітент має право випускати електронні гроші на суму, яка не перевищує суму отриманих емітентом гривень.

15.4. Емітент зобов’язаний проінформувати держателів електронних грошей про умови зворотного обміну електронних грошей на гривні
(погашення електронних грошей). Емітент зобов’язаний здійснювати погашення випущених ним електронних грошей на вимогу пред’явника за номіналом. Емітент не відшкодовує суму втрачених держателем електронних грошей.

15.5. Приймання електронних грошей в обмін на готівкові/безготівкові гривні, надання електронних грошей держателям, без зобов’язання щодо їх погашення (розповсюдження електронних грошей), обмін електронних грошей, випущених одним емітентом, на електронні гроші іншого емітента (обмін електронних грошей), надання держателям засобів поповнення електронними грошима електронних пристроїв здійснює емітент та/або його агенти, які діють на підставі договору, укладеного з емітентом (без передавання прав комерційного агента).

Національний банк України встановлює вимоги до агентів емітента. Операційні та інші технологічні функції, які забезпечують
використання електронних грошей, виконує емітент або юридична особа-резидент, яка діє на підставі договору, укладеного з емітентом”;


Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82552
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Re: НБУ занялся электронными деньгами
« Ответ #2 : 18, Августа 2011, Четверг, 10:39:33 am »
Розв’язання визначених проблем шляхом прийняття запропонованого проекту Закону дасть змогу Національному банку визначати напрями розвитку сучасних електронних банківських технологій, створювати та забезпечувати безперервне, надійне та ефективне функціонування і розвиток платіжних систем і систем розрахунків (у тому числі, створених ним), координувати та контролювати створення електронних платіжних інструментів, платіжних систем, систем автоматизації банківської діяльності та засобів захисту банківської інформації. Зокрема, проект Закону дасть змогу врегулювати такі питання:

1. Надати визначення термінів і понять “член/учасник платіжної системи”, “користувач платіжної системи”, “платіжний пристрій”, “приймання коштів (готівки) комерційним агентом банку для подальшого переказу”.

2. Запровадити ведення Національним банком реєстру платіжних систем і систем розрахунків в Україні, їх членів/учасників.

3. Забезпечити належне регулювання випуску та використання електронних грошей.

4. Створити національний кліринговий центр, який забезпечуватиме проведення маршрутизації трансакцій, кліринг та надання інформації для проведення остаточних розрахунків за операціями, які здійснюються на території України за спеціальними платіжними засобами, емітованими банками України.

5. Забезпечити формування та розміщення гарантійних депозитів членів/учасників платіжних систем за операціями, які здійснені в межах України із застосуванням платіжних карток, у національній валюті України на рахунках у Національному банку або в банках України.

6. Надати право банкам України розміщувати на платіжній картці одночасно дві і більше торговельні марки платіжних систем.

7. Забезпечити надання права комерційним агентам банків приймати платежі від населення (у тому числі із застосуванням платіжних пристроїв) для подальшого переказу третім особам.

8. Запровадити здійснення нагляду (оверсайту) за платіжними системами.


Теги:
 

НБУ занялся рынком небанковских платежных терминалов

Автор Сергей Горбачевский

Ответов: 5
Просмотров: 1791
Последний ответ 18, Марта 2013, Понедельник, 14:13:52 pm
от Сергей Горбачевский
ЦБ РФ разберется с электронными кошельками

Автор Сергей Горбачевский

Ответов: 0
Просмотров: 1429
Последний ответ 09, Сентября 2011, Пятница, 15:43:46 pm
от Сергей Горбачевский