Автор Тема: Развивающиеся страны борются за инвестиции  (Прочитано 31 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 80683
  • Репутация: +321/-4
  • Пол: Мужской
  • Киевстар, где иск к России за отжатое в Крыму?
    • Награды
Развивающиеся страны борются за инвестиции
« : 03, Января 2024, Среда, 08:13:38 am »
"Продай де завгодно, але зроби в Індії", - закликав Моді бізнес-лідерів.

Індійські фірми раді продавати де завгодно, але пан Моді хоче, щоб індіанці купували індійське. Були оголошені заборони на імпорт на все, від ноутбуків до зброї.
Технологічний прогрес означає, що для виробництва, скажімо, пари шкарпеток потрібно менше працівників, ніж будь-коли. В Індії в 2007 році в п'ять разів менше працівників потрібно було керувати заводом, ніж у 1980 році. У всьому світі промисловість зараз працює на навичках і капіталі, яких багаті країни мають в достатку, і менше на робочу силу, а це означає, що велика, дешева робоча сила більше не пропонує великого шляху до економічного розвитку. Тому пан Моді та інші мають новий план гри: вони хочуть стрибнути вперед до передового виробництва. Навіщо турбуватися про зшивання шкарпеток, коли ви можете творити  напівпровідники?

Зараз високопоставлені чиновники виконують наказ пана Моді залучити  інвестиції на суму 100 мільярдів доларів на рік, і прем'єр-міністр оголосив, що заманювання виробників чіпів є однією з його головних економічних цілей. "Стимули, пов'язані з виробництвом", дають податкові пільги для кожного комп'ютера або ракети, виготовленої в Індії, а також для інших високотехнологічних продуктів. У 2023 році такі субсидії коштували 45 мільярдів доларів, або 1,2% gdp, порівняно з 8 мільярдами доларів або близько того, коли схема була запущена в 2020 році. Аналогічно, Малайзія пропонує пільги фірмам, які встановлюють операції з хмарних обчислень, і допомагає з вартістю заводів, створених в країні. Кенія будує п'ять неоподатковуваних індустріальних парків, які будуть готові в 2030 році, і має плани ще на 20.

Наре́ндра Дамодарда́с Мо́ди (англ. Narendra Damodardas Modi, гудж. નરેંદ્ર દામોદરદાસ મોદી, хинди नरेन्द्र दामोदरदास मोदी; род. 17 сентября 1950, Ваднагар, Бомбей, Индия) — индийский политический и государственный деятель, премьер-министр Индии с 26 мая 2014 года, лидер Бхаратия джаната парти. В 2001—2014 годах — главный министр штата Гуджарат.
Киевстар будет национализирован!


Теги: