Автор Тема: Американцы путаются с датой вторжения Путина в Украину, то 15, то 16 февраля  (Прочитано 76104 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
"Група великих країн Євросоюзу" домагається пом'якшення нових санкцій щодо Росії, які готує Брюссель, повідомило в суботу, 25 листопада, агентство Bloomberg з посиланням на обізнані джерела. Йдеться про заплановані обмежувальні заходи, які повинні завадити Росії обходити накладені на неї санкції через треті країни - а саме, купувати через компанії-посередники, зареєстровані в цих країнах деякі ключові товари, як-от напівпровідники, що можуть використовуватися для виробництва військової продукції.

За планом керівництва ЄС, компанії-експортери таких товарів мають перед їх постачанням вносити певну суму на депозитний рахунок. Якщо з'ясується, що продукція в результаті поставляється в порушенні санкцій, щонайменше половина цієї суми має піти до спеціального фонду для підтримки України, а контракт на постачання має бути розірваний. Крім того, експортерів зобов'яжуть звітувати про порушення санкцій компаніями із третіх країн.

Джерела агентства стверджують, що деякі "великі країни ЄС" (які саме, у матеріалі не уточнюється) сумніваються як у законності, так і у здійсненності таких заходів. Вони також висловлюють побоювання, що це зробить продукцію європейських компаній менш конкурентоспроможною. Ці країни хочуть скоротити список товарів, на імпорт яких пропонується запровадити обмеження. Тим часом інша група країн Євросоюзу, до якої входять країни Балтії, підтримує ідею такої боротьби з обходом санкцій.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста


Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Голова комітету з питань розвідки Палати представників, республіканець Майк Тернер заявив, що допомогу Україні та Ізраїлю буде важко схвалити до кінця року, оскільки в Конгресі залишаються розбіжності щодо запропонованих змін у сфері безпеки кордону США з Мексикою.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста


Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
WP: США та Україна мали розбіжності щодо стратегії контрнаступу, Залужний змінив плани на 4-й день

Американське видання опублікувало аналіз про підготовку до українського контрнаступу, де повідомляють про розбіжності між українською стратегією та баченням США та Заходу.

Як пише The Washington Post, Захід та США заявляли про необхідність проводити точковий контрнаступ, зокрема, щоб відрізати Росію від Криму. А ось головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наполягав на операціях на всій лінії фронту.

Видання зазначає, що по результатам перших тижнів, контрнаступ обговорювався 15 червня 2023 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Там були присутні голова Пентагону Ллойд Остін і військове командування США, що вискнуло, головком ЗСУ Валерій Залужний, голова Міноборони Олексій Резніков та інші представники Києва.

"У кімнаті панувала атмосфера розчарування", - зазначає WP.

Повідомляється, що Остін запитав Резнікова про те, чому українські війська при контрнаступі не використовують західну техніку для розмінування, адже це дозволило б провести масштабніший механізований наступ. Також він цікавився, чому ЗСУ не використовують дим для приховування просування. Глава Пентагону заявив, що незважаючи на потужні лінії оборони, війська РФ не були непереможними.

Резніков сказав, що ці рішення ухвалювали українські військові командири, зазначивши, що українська бронетехніка знищувалася російськими гелікоптерами, безпілотниками та артилерією при кожній спробі просування вперед.

Він додав, що єдиним варіантом за відсутності підтримки з повітря було застосування артилерії для обстрілу позицій окупантів, висаджування з бронетехніки та продовження руху пішки.

Видання взяло інтерв'ю у понад 30 чиновників з України, США та країн Європи та провело аналіз контрнаступу ЗСУ.

Цей звіт поділено на дві частини. Друга описує битви на місцях влітку та восени, а також поглиблення розбіжностей між Вашингтоном та Києвом. При цьому деякі чиновники погодилися надати свою оцінку на умовах анонімності при обговоренні делікатних питань.

Зазначається, що з наближенням зими, коли лінія фронту завмирає, найвищі військові чиновники України визнають, що війна зайшла в глухий кут.

Аналітики також вважають, що Вашингтон прорахувався з тим, наскільки армія України може трансформуватися в армію західного зразка за короткий період, без передачі Києву авіації.

Пентагон почав наполягати на початку контрнаступу у квітні, щоб не дати Росії сильніше зміцнити свої позиції, а українська сторона наполягала на тому, що вона не готова без тренувань та додаткового озброєння.

Американські військові були впевнені, що механізована фронтальна атака на російську лінію фронту можлива з тими військами та зброєю, які має Україна, а моделювання показало, що сили Києва, у кращому разі, можуть досягти Азовського моря та відрізати російські війська на півдні за 60-90. днів.

США виступали за сфокусований наступ уздовж цієї південної осі. Американська розвідка оцінювала шанси успіху наступу як 50 на 50.

При цьому у звіті зазначається, що моральний дух в Україні слабшає, а увага міжнародної спільноти переключається на Близький Схід.

Майже на кожній ділянці фронту очікування та результати розійшлися: "Всі ці фактори роблять перемогу України набагато менш імовірною, ніж роки війни та руйнувань".

Пізно восени 2022 року Остін провів телефонну конференцію із Залужним, під час якої запитав, що йому потрібно для контрнаступу навесні.

Головком ЗСУ відповів, що йому потрібно 1000 бронемашин та 9 нових бригад, підготовлених у Німеччині та готових до ведення бою. Однак Остін відповів, що це майже неможливо.

Західні чиновники заявляли, що Україна має сконцентруватися на одній меті -масованій атаці через території, що утримуються Росією, до Азовського моря, перерізавши сухопутний шлях Кремля з Росії до Криму. На це за найоптимістичнішим сценарієм відводилося 60-90 днів. Причому передбачалася важка та кривава битва із втратами солдатів і техніки на рівні 30-40%.

На Заході вважали, що якщо конфлікт перетвориться на затяжну війну, то в результаті загине більше солдатів, ніж за такого наступу.

Зазначається, що західні воєначальники модулювали контрнаступ, провівши 8 настільних ігор, проте високопоставлений український чиновник у коментарі виданню зазначив, що воєнні ігри "не працюють".

"Українські солдати ведуть війну, не схожу на все, що доводилося бачити силам НАТО: великий звичайний конфлікт, з окопами у стилі Першої світової війни, перекритими всюдисущими дронами та іншими футуристичними інструментами - і без переваги у повітрі, яке американські військові мали в кожному сучасному конфлікті, в якому вони брали участь", - зазначив він.

Крім того, США та Україна по-різному оцінювали необхідність утримання Бахмута. Видання наголошує, що Залужний утримував під Бахмутом більше сил, ніж на півдні. При цьому розчаруванням стало те, що на цій ділянці фронту знаходилися найдосвідченіші підрозділи.

За словами високопоставленого британського чиновника, Залужний планував створити проблему для Росії через величезну довжину фронту, розтягнувши сили окупантів на незнайомій місцевості. Ситуація мала доповнитися падінням морального духу росіян та проблем із логістикою.

Західні офіційні особи побачили проблеми із таким підходом. Західна військова доктрина диктувала концентрований поштовх.

Однак американці та Захід поступилися. Один з високопосадовців американських чиновників сказав: "Вони знають місцевість. Вони знають росіян. Це не наша війна. І нам довелося змиритися з цим.

У лютому Джейк Салліван, радник президента Байдена з питань національної безпеки, зібрав найвищих посадових осіб адміністрації з питань національної безпеки, щоб переглянути план контрнаступу.

Також проводилися консультації щодо того, чи зможуть США та союзники підготувати Україну до прориву оборони РФ. Американські воєначальники показали потенційні напрямки контрнаступу, пояснивши вибір тим, що Україні потрібно воювати по-іншому, аби досягти успіху.

У США та на Заході були стурбовані, що контрнаступ не розпочався у травні, що дозволило росіянам побудувати розгалужену лінію оборони.

Водночас, в Україні наростало розчарування іншого. Для контрнаступу у травні не було доставлено необхідне обладнання, а те, що прибуло, виявилося непридатним.

А ось американські офіційні особи рішуче заперечували, що українці не отримали всього озброєння, яке їм обіцяли.

Також у США визнали, що список побажань України міг бути набагато більшим, але до початку наступу вони отримали близько двох десятків MCLC, понад 40 мінних ковзанок та екскаваторів, 1000 торпед "Бангалор" та понад 80 000 димових гранат. Крім того, замість 1000 бронемашин, що їх просив Залужний, було поставлено 1500.

У квітні на зустрічі на авіабазі Рамштайн у Німеччині заступник Залужного, Михайло Забродський, емоційно звернувся до Остіна і присутнім: «Нам шкода, але деякі з отриманих нами машин непридатні для ведення бойових дій. "Бредлі" та "Леопарди" мали зламані чи відсутні гусениці. У німецьких бойових машинах "Мардер" не було радіостанцій; вони були не більше ніж залізними коробками з гусеницями.

Остін подивився на генерала Крістофера Каволі, головнокомандувача Збройних Сил США в Європі, і генерал-лейтенанта Антоніо Агуто, голову Групи сприяння безпеці в Україні, які сиділи поряд з ним. Вони сказали, що перевірять.

У результаті в Пентагоні дійшли висновку, що українські військові не змогли належним чином поводитися з отриманим обладнанням.

Контрнаступ нарешті розпочався у перші дні червня. Деякі українські підрозділи швидко досягли невеликих успіхів, відвоювавши села Запорізької області на південь від Великої Новосілки, але в інших місцях навіть західна зброя та вишкіл не могли повністю захистити українські сили.

В той же час, видання пише, що 70% військових 47-ї бригади, яка мала розпочати наступ, вступили в бій, не маючи бойового досвіду. Щільність мінних полів та обстрілів перевищила всі очікування, втрати людей та техніки були надто великі, багато бійців "вперше переживали шок від бою" і відходили на перегрупування, щоб знову вступати у кривавий бій.

На 4-й день генерал Залужний побачив згорілу західну військову техніку: американські БМП "Бредлі", німецькі танки "Леопард", машини розмінування покривали поле бою. Кількість загиблих та поранених підірвала бойовий дух.

За словами високопоставленого українського військового, Залужний наказав своїм військам призупинити атаку до того, як буде знищено все обмежене українське озброєння.

Видання заявляє, що замість того, щоб намагатися прорвати російську оборону масованою атакою за підтримки артилерії, як радили його американські колеги, Залужний вирішив, що українські солдати підуть пішки невеликими групами по 10 людей.

P.S. Всю вину валят на Залужного.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив, що президент України Володимир Зеленський скасував онлайн-брифінг для американських сенаторів, під час якого мав розповісти про ситуацію на фронті та потреби Києва у зброї.

"До речі, Зеленський не зміг долучитись до нашого брифінгу о 15:00 (22:00 за Києвом) – щось сталось в останню хвилину", – додав Шумер.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Американські конгресмени розповіли про перебіг закритого брифінгу, на якому йшлося про голосування за пакет допомоги Україні.

Про це повідомляє CNN.

Сенатори зазначають, що зустріч була напруженою і мало чим допомогла вийти з глухого кута.

За даними телеканалу, брифінг перетворився на бурхливу суперечку з криками, оскільки низка законодавців були незадоволені відмовою включати жорсткішу імміграційну політику до пакета допомоги.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер розповів, що суперечка спалахнула, коли лідер меншості Мітч Макконнелл попросив сенатора-республіканця Джеймса Ленкфорда з Оклахоми виступити з доповіддю про кордон замість того, щоб поставити питання про Україну журналістам.

Шумер додав, що один з республіканців "проявив неповагу і почав кричати на одного з генералів, запитуючи його, чому вони не поїхали на кордон".

Джерела CNN повідомили, що кричав сенатор-республіканець від Арканзасу Том Коттон.

Сам Коттон заявив, що учасники брифінгу "відмовилися відповідати на будь-які питання про кризу на кордоні або про те, що ми можемо зробити, щоб вирішити цю кризу".

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем сказав, що в залі вже на початку засідання виникла напруженість, тому що "ніхто не говорив про кордон".

Сенатори-республіканці назвали брифінг марною тратою часу, оскільки вони стверджували, що там не обговорювали інформацію, яка не була вже відома або доступна для широкого загалу. Деякі республіканці навіть пішли з брифінгу раніше.

"Це було більш драматично, тому що у вас є ціла політична партія, яка, схоже, готова спустити підтримку України та Ізраїлю в унітаз, тому що вони воліють мати широко відкритий кордон, а не підтримку України та Ізраїлю", –  сенатор Кевін Крамер.

Сенатор-республіканець від штату Юта Мітт Ромні заявив, що його партія хоче допомогти і Україні, і Ізраїлю, але необхідні жорсткіші заходи щодо безпеки кордону.

"Вони не хочуть цього робити. Тому республіканці просто йдуть з брифінгу, тому що люди, які там присутні, не хочуть обговорювати, що потрібно для того, щоб домовитися", – зазначив він.

Сенатор Роджер Маршалл сказав, що його колеги з Республіканської партії хотіли б більше зосередитися на кордоні під час брифінгу і були розчаровані відсутністю розмови на цю тему.

Сенатор-демократ Марк Ворнер підкреслив, що наслідки від припинення допомоги Україні "будуть переслідувати" США протягом десятиліть.

"Розвідка вже кілька місяців говорить про те, що Путін думає, що він може перечекати Захід і перечекати Америку, і чого я не розумію від деяких моїх друзів, так це те, чи готові ми довести, що він правий", – додав він.

Представники обох партій вели переговори, аби дійти компромісу, але сенатор Кріс Мерфі, головний перемовник від демократів, заявив журналістам, що переговори зірвалися, оскільки республіканці відмовилися відступити від вимог.

Повідомлялося, що демократи у Сенаті США представили пакет фінансування національної безпеки на суму близько 111 мільярдів доларів для надання допомоги Україні та Ізраїлю, а також заходів, спрямованих на захист південного кордону.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання бригадного генерала трьом українським військовослужбовцям.

Відповідні укази №№ 807/2023, 808/2023 і 809/2023 розміщено на сайті Офісу президента.

Зокрема, військове звання бригадного генерала присвоєно полковнику Лабунцю В.О. (начальник штабу - заступник командувача повітряного командування "Схід" Повітряних сил ЗСУ), полковнику Рябку С.І. (заступник командувача повітряного командування "Захід" Повітряних сил ЗСУ), полковнику Салію А.Г. (начальник інституту авіації та протиповітряної оборони Національного університету оборони України).
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Україна звернулася до Сполучених Штатів Америки з проханням надати новий перелік озброєнь для ефективного відбиття російської агресії, який включає винищувачі F-18, безпілотники, ударні гелікоптери Apache.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Проблеми бюджету на мільярди

Останню фінансову допомогу від США на $1,15 млрд Україна отримала у жовтні. Це був фінальний транш з попереднього пакета фінансування. Він розповсюджувався на фінансовий рік, що діє у США.

Допомогу Україні на черговий рік має погодити Конгрес. Не тільки фінансова, а й військова складові допомоги, за задумом адміністрації президента США Джо Байдена, мають йти у пакеті з ще трьома пунктами – допомога Ізраїлю, Тайваню та укріплення кордону США з Мексикою. Загалом це – $111 млрд. Проблема – більшість у Палаті представників (нижня палата Конгресу) мають республіканці, які принципово наполягають на збільшенні видатків на кордон. Через це подальша доля всіх вказаних витрат США залежить від перемовин обох партій навколо теми кордону.

Що це означає для України? Чи не найбільша загроза – зупинка військової допомоги від США. Відсутність американської підтримки створює ризик для України взагалі програти війну, прямо заявив під час візиту до США голова Офісу президента Андрій Єрмак. Він уточнив, що без цього ЗСУ не зможуть проводити наступальні операції та деокуповувати захоплені росіянами території.

Відсутність бюджетного фінансування також може завдати значної шкоди. Зі згаданих $11,8 млрд $3,3 млрд мали надійти ще цього року, решта – у 2024-му. Україна зможе компенсувати відсутність цих грошей цьогоріч, зокрема за рахунок допомоги Японії, яку перекинуть з наступного року на цей, та залишків від невикористаних коштів у бюджеті-2023, повідомляє Forbes на умовах анонімності співрозмовник в уряді. У повному фінансуванні видатків до кінця року впевнена й голова бюджетного комітету Ради Підласа.

З 2024-му все складніше. Вже в січні уряд може стикнутися з нестачею 20 млрд грн на соціальні видатки, зазначає на правах анонімності один з високопосадовців у президентській партії «Слуга народу». Він попросив не згадувати свого прізвища у цій статті через значну сенситивність теми.

У разі відсутності допомоги США проблема виконання державних видатків дійсно гостро постане у перші місяці 2024-го, погоджується економіст Олексій Блінов. Він не виключає, що за умов відсутності зовнішньої підтримки менш ніж $3 млрд на місяць, уряду доведеться звертатися до НБУ за емісією гривні вже у першому кварталі.

Співрозмовник в уряді вважає, що запас міцності є більшим. «Від розуміння, що в нас недостатньо коштів до ухвалення непопулярних рішень може пройти від 3 до 6 місяців», – каже він.

За такого сценарію Мінфіну доведеться скорочувати видатки та залучати більше коштів від розміщення держоблігацій (ОВДП), визнає Підласа.

Ще одна загроза у разі відсутності допомоги США – це може викликати свого роду ланцюгову реакцію, зокрема тому, що ці гроші передбачені програмою з МВФ, вказує заступник голови фінансового комітету Ради Ярослав Железняк. «МВФ у такому випадку вимагатиме збалансувати держбюджет, – пояснює він. – Не буде програми МВФ, під питанням може опинитися і фінансування від інших партнер
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Какой-то новомодный треш - памятник из силикона

https://www.youtube.com/watch?v=Maaj66P7FjQ
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
В Киеве опять сначала сбили ракеты, а потом объявили тревогу. Пока не исключат человеческий фактор в цепочке принятия решения на объявление тревоги, то так и будет.

Время полета баллистической ракеты до Киева 3-5 минут в зависимости от наклона траектории и этого времени кому-то не хватает.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Сегодня по Киеву летело уже не 8, а 10 баллистических ракет. Всё как обычно, сначала взрывы, потом тревога. В этот раз много пострадавших, более 50.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Італійські шахи, дорогі смарт-години та ікони: такі закупівлі проводило фінансове управління Генштабу ЗСУ у 2023 році, — розслідування "Слідство.інфо".

Загалом у 2023 році було проведено 116 закупівель різних товарів та послуг на загальну суму майже 10 млн. грн. З них:
▪️Генштаб купував ікони двічі та заплатив за них 84,9 тис.грн;
▪️68,8 тис. грн витратили на 10 наборів кришталевого посуду;
▪️20 різних закупівель нагородних годинників. На це витратили 3,9 млн грн загалом, з яких 1,1 млн - на купівлю смарт-годинників. Наприклад, 30 червня 2023-го Генштаб ЗСУ купив 21 Apple Watch за 290 тисяч грн;
▪ Дорогі італійські шахи "Римляни", і дві різні комплектації набору "Наполеон" за 39,4 тис. грн.

Журналісти звернулися до члена тендерного комітету фінуправління Генштабу, щоб запитати, для чого все це купувалося, але відповіді так і не отримали.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Алієву, який жодного разу не стріляв у росіян, дали УБД. Він із матами відповів українцям на критику.
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 84858
  • Пол: Мужской
  • Есть вопросы? Пишите в личку
    • Награды
Колишній посол України у Великій Британії Вадим Пристайко сказав, що Київ не може дозволити собі "експериментів" із цією державою, застерігши від "креативу" в призначенні свого наступника на цій посаді.

Про це Пристайко розповів в інтерв’ю "Радіо Свобода", повідомляє "Європейська правда".

Він не відповів прямо на питання, чи відомі йому кандидатури на посаду українського посла у Британії, зазначивши, що в нього, "безумовно, є інформація".

"Я єдине хотів би сказати, що, на мою думку, ми не можемо дозволити собі експериментів з Британією. Це буде дуже дорого нам коштувати. Не треба креативу", – додав дипломат.

Пристайко нагадав, що вирушав у Британію з посади віцепрем'єр-міністра з європейської і євроатлантичної інтеграції, а до цього був головою МЗС і послом у НАТО й Канаді: "Тобто британці розуміли, з ким вони мають справу, й говорили на рівних".
#Приватбанк фашисты. В нём ненавидят людей старшего возраста