И вот ещё материал из
Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям :
Напередодні першої світової війни в Броварах існував військовий аеродром, де відбувалися навчання авіаторів. "Авіаційна біографія" Броварів почалася у серпні 1913 року, коли під час військових маневрів тут знаходилась третя авіаційна рота, якою командував полковник Боресков. У її складі були майбутні герої Першої світової - поручик М.Е.Крутень (1890-1917), військовий льотчик, який збив 20 німецьких літаків, а також повітряний ас, поручик П.М.Нестеров (1887-1914) - перший у світі виконавець "мертвої петлі" - фігури вищого пілотажу.
У 1933 році у Броварах розпочалося будівництво аеропорту, (проводилася спеціальна компанія збору коштів "на літаки"), який з 1935 року став функціонувати як Центральний аеропорт столиці України. На зібрані кошти (а їх було майже 4 млн.крб.) придбали 2 літаки К-5. До послуг пасажирів був просторий аеровокзал, використовувались поштові та пасажирські літаки. Пасажирів доставляли в Москву, Ленінград, Мінеральні Води. По Україні обслуговувалися маршрути: Полтава -Харків -Одеса - Запоріжжя - Суми - Дніпропетровськ - Сталіно (Донецьк), а з 1939 року - Львів - Дрогобич - Луцьк - Рівне. У 1940 році з аеропорту у Броварах щодня піднімалося у повітря 50 літаків.
У вересні 1935 року під час навчань військово-повітряні сили Червоної армії здійснили під Броварами небувалий в історії авіадесант: виконуючи бойове завдання, з літаків вистрибнули сотні парашутистів та захопили аеропорт. У ті вересневі дні у нашому місті перебували видатні радянські воєначальники та політичні діячі Й.Якір, Г.Жуков,С.Будьонний, С.Косіор, П.Постишев та інші, а також представники закордонних військових делегацій, зокрема заступник начальника штабу французської армії генерал Луазо. З квітня 1940 р. по червень 1941 р. на аеродромі у Броварах базувалась 17окрема авіаескадрилья Цивільного Повітряного Флоту, що була створена з метою підготовки кадрів льотного складу Червоної Армії. 25 червня 1941 року аеропорт і його ангари було розбомблено німецькою авіацією, але частина техніки вціліла. Літаки Броварського аеропорту в подальшому використовувались для знищення нафтового сховища у Дрогобичі та під час оборони Києва.
Столичний аеропорт, який у 1935-1941 роках був розташований у Броварах - незаслужено забута сторінка нашої історії, адже в енциклопедичному словнику "Київ" він чомусь зовсім не згадується.