У п’ятницю, 27 лютого, індекс CTimeS впав на 1,72% (до 513,21 пунктів). Індекс ПФТС знизився на 3,4% (до 211,47 пунктів). У понеділок ми очікуємо негативних настроїв на ринку слідом за падінням американського і японського ринків.
У цьому році місяць лютий підтвердив своє реноме місяця найвищого падіння у першому півріччі (якщо брати до уваги історичні дані із 1997 р.; розрахунки за медіанами). Падіння ринку за результатами попереднього місяця склало 20,09%, що майже рівнозначне максимальному падінню у лютому 1999 р. (20,25% ). Щодо другого півріччя, то тут найбільш негативні результати показували липень і вересень.
Що ж чекати від березня? За вищеозвученою методологією, цей місяць є другим (із 12-ти міс.) за темпами росту (після грудня). Ми, звичайно, не забуваємо про нашу довгострокову ціль по індексу нижче 400 пунктів (за технічним аналізом, перший рівень підтримки у районі 325 пунктів). Проте ринок не рухається прямолінійно, а тому є доволі висока ймовірність корекційного росту (або хоча б відсутності значного падіння) за результатами березня.
Під найвищим «пресом» на українському ринку акцій в останній день лютого була енергенерація (-2,44% ), а зокрема Центренерго (-6,25% ), Західенерго (bid -2,33% ) та Дніпренерго (-1,3% ). Галузь продовжує відігрувати значне зниження прибутків через падіння попиту з боку промисловості. До виходу промисловості із кризи очікувати позитиву від енергогенерації нічого.
Окремо згадаємо Укрнафту (-2,63% ), яка знижується на фоні негативу із світового реального сектору та товарних ринків відповідно. У найближчі місяці ситуація на товарних ринках не обіцяє кардинально змінитися.
__________________________________________________ ______________
У понеділок, 2 березня, індекс CTimeS впав на 2,92% (до 498,23 пунктів), вперше із грудня 2004 р. опустившись нижче 500 пунктів. Індекс ПФТС знизився на 2,82% (до 205,51 пунктів). У вівторок ми очікуємо продовження падіння слідом за різким обвалом світових ринків.
Американський фондовий ринок показав значне падіння за результатами торгівельної сесії у понеділок. Індекс Доу Джонса знизився на 4,43% (у район 6750 пунктів). Це найнижче значення із кінця 1997 р. За технічними рівнями підтримки, можливим є падіння індексу у район 6400-6450 пунктів найближчим часом.
Гривня на міжбанківському валютному ринку стабілізувалась у районі 8,4 грн./дол. І хоча ми не виключаємо можливої подальшої девальвації (через необхідність погашати значні обсяги зовнішніх зобов’язань), факт позитивного торгівельного балансу у січні, за умови підтвердження тенденції у подальші місяці, говорить нам про можливе серйозне зміцнення статусу гривні як валюти, що через деякий час може відобразитись на котируваннях національної валюти на ринку.
Серед галузей тенденції були аналогічними до п’ятничних: значно знизилась Укрнафта (-7,43% ), а також енергогенерація (-2,33% ), зокрема Центренерго (-8,33% ) і Західенерго (-3,26% ).
*Відсоткові зміни галузевих індексів пораховано по середніх значеннях між bid та ask, а тому рух галузевих індексів не залежить від укладених угод. Відсоткові зміни по емітентах – по цінах закриття.
За глибшою інформацією по макроекономічних прогнозах, прогнозах руху фондових і товарних ринків, ринків нерухомості, а також дослідженнями емітентів та за їх ринковими мультиплікаторами (які оновлюються щоденно) звертайтесь за адресою i.derzhypilskyi@capital-times.com.
__________________
Ігор Держипільський
"Капітал Таймс"
Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям