Автор Тема: Газета заявляє про спалення 12 тисяч примірників з критикою Турчинова  (Прочитано 2658 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 75450
  • Репутация: +321/-4
  • Пол: Мужской
  • Киевстар, где иск к России за отжатое в Крыму?
    • Награды
Вчора, 23 лютого, близько 13.00 невідомі вилучили у координатора газети «Хроніка поточних подій», яка вийшла із великим заголовком «Майдан проти опозиції» 12 тисяч примірників і спалили їх. Про це «Телекритиці» розповіла координатор з роздачі газети у Києві Світлана Призинчук.
 
Над газетою «Хроніка поточних подї» працює група волонтерів на чолі з головним редактором Ігорем Скляревським. Видання почало виходити 1 лютого, вчора світ побачив десятий випуск газети. За словами редколегії, видання «Хроніка поточних подї» не належить до жодної з політичних партії, структур чи об'єднань.
 
Останній номер «Хроніки поточних подї» критикував заклики політиків щодо саморозпуску Майдану.
 
«На Майдані проводжають полеглих. У цей час Верховна Рада силами опозиції і депутатів, що вийшли з ПР, розподіляє пости. Новий спікер Верхов ної Ради Олександр Турчинов пропонує Майдану розійтися. Чи готовий Майдан це зробити, коли більшу частину його вимог не виконано?», - йдеться на першій сторінці випуску.
 
Творчий колектив газети підготував порівняльну табличку в якій журналісти проаналізували які умови Майдану біли виконані, а які - ні.
 
Як розказав «Телекритиці» Ігор Скляревський, за весь час існування газети від її волонтерів-розповсюджувачів  не надходило жодного повідомлення про перешкоджання у поширенні «Хроніки поточних подій».
 
Пані Призинчук розповіла, що 23 лютого вона з волонтерами мала намір розповсюдити у центрі Києва 18 000 листівок. Для цього вона облаштувала роздатковий столик біля сцени Майдану і почала роздавати газету, кілька тисяч примірників розібрали волонтери, які понесли газету вулицями Києва.
 
«Я 20 хвилин спокійно роздавала газету, люди активно підходили, розбирали примірники. Потім до мене підійшов який чоловік у камуфляжі і сказав, що у мене є 30 секунд, щоб забрати всі газети і зникнути. Він вголос почав зворотній відлік секунд. Почався шум, підбігли якісь бабки, почали рвати газети і кидати її у мене. Я фізично не могла забрати всі газети - їх було надто багато. Пізніше підійшли ще якість незнайомці і почали трощити цей роздатковий столик », - розповідає пані Призинчук.
 
Світлана Призинчук звернулась по допомогу до хлопців з Самооборони, для чого їй потрібно було залишити місце подій. Коли пані Призинчук повернулась із самооборонцями, роздаткового столика на місці не було.
 
«Ми пішли за сцену Майдану там спілкувались із охоронцями,  які вилучали газету і передали її потім невідомим, які в свою чергу вже допалювали її рештки у бочках. Охорона пояснювала нам, що зараз не час для таких заголовків і про таке можна писати тільки через місяць», - пояснила волонтерка.
 
Також Світлана Призинчук розповіла, що коли вона відлучилась, щоб привести на місце подій хлопців із Самооборони, то до роздаткового столику газети підійшла її мама, яка намагалась захистити тираж видання.
 
«Мамі моїй також ця охорона пояснювала, що зараз не можна такого роздавати, але пояснювали це у грубій формі»,  - додала пані Призинчук.
 
23 лютого ввечері редакція  «Хроніки поточних подій» опублікувала відкритий лист, в якому заявляє про утиски свободи слова.
 
«Ми журналісти. Наше завдання - описувати реальність, а не коригувати її. Майдан свистить і кричить «Ганьба!» трійці опозиційних лідерів. Майдан відмовляється виконувати домовленості опозиції з Януковичем. Майдан аплодує сотникам Самооборони і Правому сектору. Це - реальність», - йдеться у листі журналістів газети.
 
Також колектив  «Хроніки поточних подій» просить організації Майдану відреагувати на інцидент з перешкоджанням у розповсюдженні газети. Також колективі видання пропонує на законодавчому рівні встановити відповідальність чиновників за втручання у редакційну роботу ЗМІ.
 
«Ми просимо організації Майдану офіційно і публічно поставити під захист людей, які поширюють «Хроніку». Ми просимо організації Майдану офіційно відреагувати на цю ситуацію та публічно заявити про заборону на будь-яке порушення свободи слова. Ми просимо організації Майдану і всі ЗМІ оголосити офіційною вимогою Майдану внесення законопроектів про захист свободи слова і, зокрема, про автоматичне усунення чиновників будь-якого рівня від посади при доведеному втручанні в редакційну роботу будь-яких ЗМІ», - пропонують ініціатори «Хроніки поточних подій».

Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям
hostiq - самый криворукий хостинг! Никому не советую!


Теги: