В українцях слід формувати правильне ставлення до війни, – журналіст
На війні будується нова ідентичність людини, адже коли вона приходить на службу вперше, ніхто не знає про її попереднє життя. Натомість на мирну територію військовий повертається вже з іншими поглядами та частково зміненою особистістю, що може призвести до дисонансу із попереднім життя.Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив журналіст, військовий зв’язківець Віталій Кукса.
Постравматичний синдром – дуже серйозна проблема для тих, хто повертається з війни. За словами колишніх військовослужбовців, зокрема в Україні, стан демобілізованого залежить від того, чи після повернення до мирного життя є відчуття, що щось змінилося на краще.
«Багато військових після повернення не помічають змін і вважають, що всі жертви були даремними. Серед українців на фронті я зустрічав різні особисті мотивації, які привели людей на війну. Дехто розповідає, що воює, захищаючи Україну від російської агресії, а хтось втратив друга чи товариша на війні, тому тепер продовжує його справу», – пригадує Віталій Кукса.
Як наслідок, найвірогіднішим посттравматичний синдром буде у тому випадку, вважає журналіст, коли людина сприймає війну як свою особисту, адже хоче помститися за смерть близької людини.
«Коли людина йде воювати, вона переступає певну межу, і повернення назад уже немає. Хоч вона і навчилася вбивати, але не стала військовим. Тому психіка, яка не була готова до таких потрясінь, часто порушується», – каже Кукса.
Відтак ставлення до війни, переконаний журналіст, потрібно ретельно формувати заздалегідь. І формувати не тільки через ЗМІ, а залучати до цього спеціалістів. Щоб кожен чоловік усвідомлював відповідальність, наслідки, і був готовим захищати свою країну.
Гра у класику: Демобілізовані. Чого чекати від солдатів, що повернулися з війни? - YouTube