Работает эта штука очень просто активисты покупают и подключают так называемые станции SaveEcoSensor, стоят они примерно 1600 гривен.
Технічні деталіСкладові частини приладу та їхня вартість (вже в Україні) наступні:
- Пиломір SDS011
- Контролер Wemos D1 mini V2 Pro
- Сенсор температури, вологості та тиску BME280
- Пластиковий корпус
- Блок живлення
- Автоматизованим камера підігріву повітря.
Прилад, підключений до мережі, проводить вимірювання кожні 145 секунд та відправляє дані напряму до наступних онлайн-ресурсів:
Систему SaveEcoBot, яка складається за інтерактивної мапи та чат-бота. Додавай бота в Telegram, в Facebook, в Viber чи в Skype.
aqicn.org – глобальна карта забруднення повітря, яка охоплює весь світ.
OpenSenseMap.org – відкрита карта, де кожен бажаючий має можливість додати сенсор та публікувати дані. Має зручний інтерфейс, API, можливість візуалізації даних за допомогою інтерполяції та навіть візуального перегляду даних у часі – анімація того, як змінювались показники на карті. Наприклад, коли покриття міста приладами буде повноцінним, можливо буде відстежувати, як переміщується хмара пилу.
Сервер Luftdaten.info – карта від творців приладу, має кольорову індикацію рівня забруднення. Щоб додати прилад до цієї карти, необхідно відправити заявку німцям та зачекати кілька днів. Ми плануємо це робити самостійно з кожним новим приладом.
Сервер Madavi.de – сервер зберігання даних, розроблений німцями для того, щоб отримувати дані у форматі CSV та дивитися графіки з даними сенсорів приладів.
Онлайн карта розробників з Івано-Франківську eco-city.org.ua.
air-pollution.ml – мапа забруднення повітря України.
Програмне забезпечення пристрою повністю відкрите та доступне на ресурсі GitHub. Якщо з’являється оновлена версія прошивки, то кожен пристрій автоматично оновлюється.
Важливо знати, що наш сервер автоматично публікує дані у відкритому форматі за посиланням
Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям Будь-хто може ними користуватися, за умови активного посилання на saveecobot.com