Автор Тема: Потихоньку приходит прозрение  (Прочитано 11442 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82200
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Потихоньку приходит прозрение
« : 27, Июля 2014, Воскресенье, 15:51:46 pm »
Пост роспачу

Я вважаю Майдан  найбільшою і найтрагічнішою помилкою українців за останні двадцять років. Безглузда загибель сотень (господи, вже майже тисячі) людей, втрачені території, доведена до повного колапсу і так вже коматозна економіка, війна, яка невідомо-коли скінчиться…

Знаю, вже сотні разів чув (та й сам говорив це до певних пір): А як інакше?Не було вибору. Вони перші почали. Янукович, Янукович, Янукович.Путін-Путін-Хуйло.

Прозрівати я почав, після трагічної гибелі людей в Одесі, коли озвіріла наволоч почала писати коменти в стилі «печені колоради», «шашлики» і т.п. І не треба мені втирати, що це ФСБ-шники коменти строчать. Ні. Самі все, самі. Коли мене ледь не знудило, бо люди, які розказували, що вони за все хороше, що вони проти совкового бидлізму, зарекомендували себе аж ніяк не краще. Коли протистояння перетворилося у війну гієн і шакалів. Отоді я почав думати. І згадувати ті речі, які лежали на виду, але на які просто заплющував очі. Тому що Янукович…

А проблема лежить – ні, не в іншій площині – в іншому масштабі.

Нас підвела манія величі. Ми думали, що в цей глобалізаційний час Україна як держава щось важить на політичній карті (даруйте, якщо когось мої слова покороблять, але писатиму без еківоків, аби швидше дійшло). А важить вона лише як шмат землі, на якому два полярні світи міряються м’язами. Арена. Чергова шахова дошка. Одна із. І треба бути до краю наївними, аби думати, що якась зі сторін має наміри чимось допомогти цій дошці. Вона обом абсолютно пох. Окремим громадянам цих мегадержав, може, й ні – згоден; особливо якщо вони мають ріднюв Україні. Але корпораціям, які усім заправляють – стовідсотково. Їх цікавить лише ринок збуту – продукції, нафти і газу, зброї, наркоти, а також джерело дешевої робсили та територій під виробництво. Ніяких сентиментів. Just business.

Передбачаю черговий шквал звинувачень у тому, що бездумно повторюю за росмедіа та за п. Кисельовим особисто. Але, давайте, задумаємося. Як то кажуть,якщо ти параноїк, це ще не означає, що за тобою не стежать.

Після завершення холодної війни США скинуло Росію з великого рахунку держав-суперників. Та от, як на зло, замість алкаша ЄБНа прийшов бодрячок ВВП з маніакальною ідеєю реанімації СРСР-у в максимально можливих межах. Мало того,ще й зміцнив дружні відносини з усіма впливовими світовими диктаторами, якими міг. Fuckin` shit, треба щось робити! І вони почали діяти. Є диктатор – є проблема. Нема диктатора – нема проблеми. Тільки от благі наміри чомусь вели зовсім не до раю.

Згадаймо, до чого призводило усунення диктаторів. Югославія перетворилася в кубло міні-держав з економікою на рівні плінтуса, що й досі гризуться між собою(примітка: розвиток подій почався до приходу Путіна до влади, однак далі Росія підтримувала точку зору Мілошевича, і до цих пір вважає його невинним). Ірак почав справно постачати наркоту на світовий ринок. Афганістан зруйнований. В Єгипті один за одним до влади приходять президенти, один за іншого мудакуватіший. І плюс арабська весна, розгул ісламського фундаменталізму зі звірячим обличчям. В Лівії влада ледь-ледь знаходить сили відновлювати розгромлену країну і водночас воювати з бойовиками; схоже, відновлення займе десятиліття, не менше. Так, були, окремі позитивні випадки, на кшталт Тунісу, з котрого, фактично, пріснопам’ятна весна й почалася, і які на загальну картину мало впливали. Я навіть не ризикну сказати, чи був тут взагалі вплив Пентагона,імовірно, останній просто взяв Туніс за кальку, за зразок детонатора.

Зауважу, я оминаю увагою особистості диктаторів. Так, більшість з них ще ті наволочі, і часто вкрай неоднозначні особистості. Справа в іншому – ліки виявилися страшнішими за саму хворобу: після повалення диктаторів простому населенню стало жити набагато гірше, нормалізація економіки займе десятиліття(це якщо до влади не прийде інший виродок), і коли порахувати кількість загиблих під час революцій, і кількість замордованих тиранами, баланс вийде не на користь революцій. А все тому, що розносникам домкратії (запозичу це слово у сера Террі Пратчетта, хто знає – зрозуміє) на людей – начхати зі статуї Свободи.Головне – маневри. (Примітка: східні диктатори, лояльні до США, нічим не кращіза вищезгаданих, ніколи не потрапляють у список претендентів на усунення).

Повернемося до наших баранів, себто мегадержав. Росія, натомість, відкусила в Грузії Південну Осетію, взялася підтримувати Сирію, КНДР, здружилася з Китаєм, і сподівалася заманити нашого Шалтай-Болтая до ТС. (Так і тягне написати: … і була ніч, і був ранок. День хххххх785-й).

Тепер щодо Майдану. Коли починаєш моделювати ситуацію, вилазить надто багато не стиковок, аби повірити в таку красиву і просту версію «народ проти кривавого диктатора» (додайте Путіна за смаком).

1. Надто все шито білими нитками. Тільки-но все трохи заспокоювалося і народ вирішував розходитися, як ніби на замовлення то «беркути» журналістів відгамселять,то бандюки – Таню Чорновол. Дрова підкидалися в полум’я гніву, тільки-но тепочинало гаснути. Нічим іншим як саботажем у внутрішніх органах і підставами це не пояснити. І при цьому Яник, котрий робить вигляд, ніби нічого не відбувається взагалі, виглядає або кінченим циніком (що при його інтелектуальній величі вельми сумнівно), або… дійсно непоінформованим. Хтось дуже добре фільтрував інформацію, яка доходила до вух і очей екс-гаранта, аби вивести того прямо на гребінь хвилі і потім легенько підштовхнути.

2. Бойові загони мирного Майдану. Оксюмороном переможеш. Хлопці з«коктейлями Молотова» і ланцюгами, яких то називали провокаторами, то народом,що втратив терпець, причому дехто з них засвітився на відео, котре доводить їхню співпрацю з СБУ. Надто багато змінних залучено, явно хтось використовує методику контрольованого хаосу. Народ ще мирний, значить, треба підбурити, але хитрим чином: довести до тієї точки, звідки не буде вороття.

3. Інформація про те, що снайпери стріляли в обидві сторони. Чому чинна влада поспилювала дерева зі слідами куль? Чому знищені речові докази? Чому ці постріли як дві краплі води схожі на постріли у Єгипті?

4. Законність імпічменту Януковича. Хто б що не говорив, а голосування депутатів, котрі побоюються, що от-от до зали увірвуться озброєні люди – це шапіто, а не політика. Єдиний законний варіант імпічменту стараннями законотворців був нереальний, зрозуміло. Тому майданівцям слід було погоджуватися на альтернативу – перевибори. Але ж ні – хотілося всього і одразу. Наслідок – грубе порушення Конституції.

Тут я змушений відволіктися від моделювання ситуації і перейти до наслідків останнього пункту. Бо коли основний закон держави порушив ти, закріпивши це порушення на державному рівні, отже, Конституція не діє, і її може порушувати будь-хто. Що й розв’язало руки Путіну – адже саме Конституція гарантувала територіальну цілісність України, а також регламентувала питання щодо проведення референдумів. Тому ті, хто порушив власну Конституцію, яким чином вони можуть скаржитися про її порушення при від’єднанні Криму?

Залишалося лише апелювати до виконання будапештського меморандуму. Тільки от біда – меморандум підписаний, але не ратифікований. Так, Віденська конвенція змушує підписантів дотримуватися умов договору доти поки він не буде ратифікований чи анульований. Але Росія в черговий раз хитро вивернулася,наголосивши, що США, один із підписантів, підтримавши неконституційне зміщення Януковича, першими порушили меморандум. Чи думало американське керівництво,якому постійно було плювати на логіку й законність (якщо не можна, але дуже хочеться, то можна), наприклад, мотивувавши напад на Ірак наявністю хімічної зброї, а потім її не знайшовши, що шулера перехитрить інший шулер? З іншої сторони, Штати могли б наголосити на порушенні міжнародного права при анексії Криму. Якби не одне але з назвою Косово, до від’єднання якого США долучилися особливо активно. Тому за що боролись, на те й напоролись.

Отже, кого можна вважати підозрюваними? Путінські спецслужби? Путіну, при всій його зневазі до Януковича, кращої маріонетки було не знайти (Медведчука не рахуємо, він тоді був у прольоті, у владу аж ніяк не проходив). А якщо глянути на тих, кому Овоч насолив особливо сильно? На середній клас (в т.ч. Автомайдан), який так сподівався вже завтра налаштувати свій бізнес у Європі, а тут такий облом? На олігархів штибу Коломойського, в яких віджали бізнес, на тих же регіоналів, чий бізнес теж потрапив у фонд допомоги Сім’ї чи просто постраждав через покращувачів (група Льовочкіна і іже з ними)? Кожен з них окремо – недуже значущі фактори. А от коли їх звести разом… Знову на гадку приходить контрольований хаос і невідомий маніпулятор. Звиняйте, люди з Майдану, ви не гравці, і навіть не пішаки. Ті, хто вами грають – самі пішаки. (Примітка:останнім часом з уст самих регіоналів звучить інформація, що саме Льовочкін причетний до побиття студентів 30 листопада. Жаль, що ніхто не береться озвучити це офіційно, бо тоді б зараз зовсім інші справи робилися. А якщо ще врахувати вплив Льовочкіна на Яценюка і Кличка, в пазлі починають з’являтися нові цікаві компоненти).

Та й навіть, якщо (грець з ними, чотирма пунктами) версія «народ проти яника-путіна»була б кришталево правдивою, все одно не варто було допускати того, що сталося.Ми запустили маховик гніву такої сили, що тепер годі спинити. З обох сторін гинуть люди, і кожна сторона прагне помсти. Цей маховик захоплює нас самих у свої оберти і починає перемелювати…

І що цікаво, із двох сторін менше всіх у продовженні війни зацікавлена саме Росія – їй треба газ продавати, а то економіка падає, та й санкції дошкуляють. Але вона стоятиме на своїх умовах до останнього. А от США не проти половити рибку в мутній воді. Їм не вперше продавати зброю обом воюючим сторонам, та й російську економіку водночас підопустити.

То чи маємо ми моральне право називати сепаратистами і всяк зневажати тих людей зі східних областей, хто з однаковими страхом і недовірою відносяться якдо ЛНР-ДНР, так і до київської влади? Хто боїться кинути напризволяще рідні оселі і податися на захід, а тому гине від куль бандитів та випадкових обстрілів «рідної» артилерії та авіації? Апелювати ж до того, що живуть там люди із невисоким соціальним, інтелектуальним чи культурним рівнем (грубо кажучи люмпени, бидло, бандюки-гопники) – це за межею людської гідності. Дайте мені відеокамеру, і я вам зроблю нарізку з репортажів з львівською гопотою і подам це за «найкращих людей міста».

Зауважу, що сепаратистами їх обзивають в першу чергу ті ж змі, що вчора прислужувалися регіоналам. Типу, виправилися, мать їх розтак. Вчора підлизували донам, а сьогодні зі цмоканням відсмоктують шоколадонам. Таке враження, що останній незаангажований український журналіст помер давним-давно, в Таращанському лісі. І якщо на початку наші журнашлюхи програвали російським у якості маячні,вилитої на аудиторію, то вже скоро вони засвоїли нескладний прийом: чим нахабніше брешеш – тим більше тобі вірять. Це як сусіди через стінку вмикають музику щонайгучніше, аби заглушити сусідську. У результаті замість музики –білий шум і головний біль.

Наприкінці я все-таки я процитую Пратчетта:

«… Новий тиран з’являється у них щоп’ять років. Вони щось таке роблять і… -Теппік подумав. – Здається, вони його еле… еле… електують, - нерішуче скінчиввін.

– Це щось схоже на те, що роблять з котами і бичками, так?

– Ну…

– Щоби вони не билися і були зовсім ручні.

Теппік поморщился.

- Чесно кажучи, не певний. Але, гадаю, що ні. В них є така спеціальна штука– домкратія, тобто кожен житель країни має право назвати нового тирана» («Піраміди»).

Так і живемо. Змінюємо одного тирана на іншого, старе ярмо на нове. Хочемо,аби новий президент був кращим за попереднього і притому самим – не змінитись ні на йоту. А згадаймо, що народ має таких правителів, на яких заслуговує. Хочемо кращу владу – мусимо змінитися самі. Працювати над собою. Поступово стати розумнішими, поряднішими, сильнішими. Аби влада поважала нас і з нами рахувалася по замовчуванню, а не через Майдан. Це процес еволюції, а не революції.

Революція ж нагадує збовтування лайна у відрі: скільки не збовтуй, воно все одно нагору спливе, хіба що форму змінить (а в нас ще й почало спливати таке древнє лайно мамонта як Кучма з Медведчуком на додачу). Хіба що хто здогадається вийняти лайно зсередини. Але тоді й збовтувати не буде потрібно.Щоправда, для початку треба позбутися лайна в собі.

«Майдан нас змінив. Ми вже інші» - чув, та не вірю. Одиниці, може, змінив.Інших змінив у гіршу сторону, що підтверджують канібальські коменти до відео з одеською трагедією. Десятки ж мільйонів якими були, такими й залишилися, про що свідчить відсоток тих, хто проголосував за Шлюшка`. Це ж такий самий рівень адекватності які в лохторату Льоні Космоса.

Довга дорога нас чекає. Та вже пора починати рухатися. І перший крок – змусити нашу владу за будь-яку ціну припинити цю братовбивчу війну. Бо, ще раз нагадую, такі війни тягнуться десятиліттями, то затихаючи, то розгораючись. І після них залишаються лише пожарища, без переможців і переможених. Не дамо тим,для кого «война как мать родна» ловити рибку в мутній воді. Бо коли придивишся,то не в воді ця рибка плаває, а в крові людській.

Анатолій Ткачук, Просмотр ссылок доступен только зарегистрированным пользователям


джек

 • Гость
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #1 : 27, Июля 2014, Воскресенье, 16:39:26 pm »
Я бы не сказал, что приходит прозрение. Более того, я понимаю, что будет майдан 3, 4, 5...10. Это нормально. Власть не справляется или гнет не ту линию, народ выходит на улицу. Причем упрямость власти на прямую влияет на силу майдана.

П.с. в Италии майдан проходит еженедельно. Все живы и здоровы. Народ добивается своего.


Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82200
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #2 : 27, Июля 2014, Воскресенье, 18:16:51 pm »
П.с. в Италии майдан проходит еженедельно. Все живы и здоровы. Народ добивается своего.
Вопрос не в майданах, а в последующей гражданской войне и жесточайшем кризисе и волне эмиграции.

джек

 • Гость
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #3 : 27, Июля 2014, Воскресенье, 19:06:58 pm »
П.с. в Италии майдан проходит еженедельно. Все живы и здоровы. Народ добивается своего.
Вопрос не в майданах, а в последующей гражданской войне и жесточайшем кризисе и волне эмиграции.

Эмиграция коснется Востока и Крыма. Но там люди сами себе выбрали такой путь. По остальным регионам пока кардинальных изменений не будет. Кстати люди с Востока сейчас начали вкладываться в недвигу Киева и других спокойных регионов. Относительно гражданской войны все очень и очень спорно. Здесь скорее навязанная война, которую хотят выдать за гражданскую.

Оффлайн bvg

 • Знаменитый писатель
 • ***
 • Сообщений: 2159
 • Пол: Мужской
  • Награды
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #4 : 27, Июля 2014, Воскресенье, 21:22:51 pm »
Да нету тут никакой гражданской войны, если опираться на классические признаки. А вот признаки внешней интервенции больше, чем уши зайца...

Оффлайн Advoc@te

 • Знаменитый писатель
 • ***
 • Сообщений: 4777
 • Пол: Мужской
 • Крымский МЕГАватник
 • награды Пострадал от Красного
  • Награды
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #5 : 27, Июля 2014, Воскресенье, 23:12:42 pm »
Да нету тут никакой гражданской войны, если опираться на классические признаки. А вот признаки внешней интервенции больше, чем уши зайца...
Перестаньте читать "советские газеты" и раскройте глазки!!!
В Украине уже несколько месяцев идёт самая настоящая гражданская война.

И ещё напомню: российская армия пока на эту войну ещё не являлась!
Volna Mobile (RU)

U_zveR

 • Гость
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #6 : 27, Июля 2014, Воскресенье, 23:42:09 pm »
гражданская война, которая вдруг началась из-за людей в масках, которые начали с автоматами, стрельбой и взрывами захватывать райотделы милиции и пр.
Возглавляют эти"гражданские" силы Украины россияне и не скрывают этого. При чём не самые умные, но самые наглые - пилиттехнолог, ММщик, гиркина и не знаю к чему отнести....
Небыло в Украине конфликтов за все 23 года равных даже тому, что постоянно творится в москве и др. городах между "русскими", "кавказцами" и пр.
ПОследние признаки тупого насилия "район на район" я лицезрел году так в 90-м +- пару лет.
"Донбас не слышат" "Донбас кормит Украину" - да не Украину он кормит, а олигархов, на которых ща тычет та же россия и кричит - у Вас там олиграхи дерутся, олигархи виноваты - вот у нас такого нет.
Да, нет - Путин подмял под себя всех, дав возможность "работать" только своим, что и пытался выстроить в Украине "ХАМ" Янукович.
Но с ресурсами у нас не как в россии - там безмолвная нефть и газ, а у нас пытались дожать людей. Нарвались.
Короче, дело  к ночи. я спать
 

Оффлайн Advoc@te

 • Знаменитый писатель
 • ***
 • Сообщений: 4777
 • Пол: Мужской
 • Крымский МЕГАватник
 • награды Пострадал от Красного
  • Награды
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #7 : 28, Июля 2014, Понедельник, 11:28:27 am »
гражданская война, которая вдруг началась из-за людей в масках, которые начали с автоматами, стрельбой и взрывами захватывать райотделы милиции и пр.
Возглавляют эти"гражданские" силы Украины россияне и не скрывают этого. При чём не самые умные, но самые наглые - пилиттехнолог, ММщик, гиркина и не знаю к чему отнести....
Гражданская война в Новороссии началась после того, как руководство хунты, испугавшись повторения "крымского сценария", решила силой разогнать мирные протесты на ЮВ, в ходе которых люди хотели ФЕДЕРАЛИЗАЦИИ. Сначала бросили нацгадов, карателей из "Азова", "Донбасса" и т.д. Их благополучно перебили. А потом уже пошла в ход регулярная армия. И вот тут-то и началась самая настоящая гражданская война. Именно после того, как армия начала уничтожать города с мирным населением.
Volna Mobile (RU)

джек

 • Гость
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #8 : 28, Июля 2014, Понедельник, 12:11:16 pm »
гражданская война, которая вдруг началась из-за людей в масках, которые начали с автоматами, стрельбой и взрывами захватывать райотделы милиции и пр.
Возглавляют эти"гражданские" силы Украины россияне и не скрывают этого. При чём не самые умные, но самые наглые - пилиттехнолог, ММщик, гиркина и не знаю к чему отнести....
Гражданская война в Новороссии началась после того, как руководство хунты, испугавшись повторения "крымского сценария", решила силой разогнать мирные протесты на ЮВ, в ходе которых люди хотели ФЕДЕРАЛИЗАЦИИ. Сначала бросили нацгадов, карателей из "Азова", "Донбасса" и т.д. Их благополучно перебили. А потом уже пошла в ход регулярная армия. И вот тут-то и началась самая настоящая гражданская война. Именно после того, как армия начала уничтожать города с мирным населением.
Федереализации под флагом России???

Оффлайн Сергей Горбачевский

 • Administrator
 • Знаменитый писатель
 • *****
 • Сообщений: 82200
 • Пол: Мужской
 • Есть вопросы? Пишите в личку
  • Награды
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #9 : 28, Июля 2014, Понедельник, 12:15:38 pm »
А причём здесь флаг России?

джек

 • Гость
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #10 : 28, Июля 2014, Понедельник, 12:35:04 pm »
А причём здесь флаг России?
а при том, что там не было единого мнения. Основные факты можно охарактиризовать так:

- часть хотела федерализацию, но зачем, не знаю
- часть прямо кричали расея, расея, Путин защити нас
- украинский флаг, повод для агрессии.


не стоит забывать, Сергей, что на Донбассе есть несколько сторон конфликта.

Joker

 • Гость
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #11 : 28, Июля 2014, Понедельник, 12:52:38 pm »
На майдане я видел флаги США, Грузии, Ичкерии, Канады....

джек

 • Гость
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #12 : 28, Июля 2014, Понедельник, 12:59:10 pm »
На майдане я видел флаги США, Грузии, Ичкерии, Канады....
но вот никто туда присоеденятся не хотел...

Оффлайн HART

 • Знаменитый писатель
 • ***
 • Сообщений: 2762
 • Пол: Мужской
  • Награды
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #13 : 28, Июля 2014, Понедельник, 13:00:53 pm »
На майдане я видел флаги США, Грузии, Ичкерии, Канады....
но вот никто туда присоеденятся не хотел...
Откуда ты знаешь? :)

Оффлайн bvg

 • Знаменитый писатель
 • ***
 • Сообщений: 2159
 • Пол: Мужской
  • Награды
Re: Потихоньку приходит прозрение
« Ответ #14 : 28, Июля 2014, Понедельник, 13:09:16 pm »
Откуда ты знаешь? :)
Лично я от тех кто там стоял и кого там отстреливали. Не через 3-и руки, а именно из первых рук. Согласитесь, что скепсис тех, кто способен только злобствовать не разделяя идеи прогнать бвнду выглядит жалко и притянуто к ситуации. Маргиналов там тож было, но в любом обществе кроме стада - разные люди имеют разные устремления. Но вот печенюшек от всяческих пиндосов никто брать не желал. хотя массовку изобразили.


Теги: