Автор Тема: В Николаевской области будет очень интересный губернатор  (Прочитано 2430 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Сергей Горбачевский

  • Administrator
  • Знаменитый писатель
  • *****
  • Сообщений: 72269
  • Репутация: +321/-3
  • Пол: Мужской
  • Киевстар и Коболев одна шайка
    • Награды
В Николаевской области будет очень интересный губернатор
« : 19, Сентябрь 2016, Понедельник, 10:00:33 am »
У ніч на 14 вересня 2016 року Національне агентство з питань державної служби оголосило переможця конкурсу на посаду голови Миколаївської обласної державної адміністрації. Ним став народний депутат від БПП Олексій Савченко . Але конкурс можна було б і не проводити: результат був відомий ще до його початку.

Про те, що Савченко очолить Миколаївську область я написав 26 серпня – як тільки з’явилась інформація про те, що начальником Головного управління Нацполіції в Миколаївській області призначено бізнес-компаньйона Савченка Юрія Мороза. Це призначення засвідчило, що область віддано на розрив двом кримінальним угрупованням – миколаївському ОЗУ «Мультика» та київському ОЗУ «Лічі», представниками останнього якраз і є Мороз та Савченко.

Ось що я писав 26 серпня 2016 року на своїй фейсбук-сторінці про начальника миколаївської міліції Мороза та майбутнє губернаторство Савченка

***

Висловлюю своє співчуття мешканцям багатостраждальної Миколаївщини, яким судилось прийняти на себе черговий удар грузинських реформаторів. Наказом голови Національної поліції України мадам Деканоїдзе начальником Головного управління Нацполіції в Миколаївській області призначено Юрія Мороза, який має стати символом оновленої поліції та невпинного поступу реформ.

Юрій Леонідович – це комерційний партнер нинішнього начальника Управління державної охорони Валерія Гелетея та екс-генерального прокурора Віталія Яреми. Союз Ярема-Гелетей-Мороз склався в 2005-2006 роках, коли Ярема очолював столичний главк міліції, Гелетей був його першим заступником – начальником УБОЗ у м.Києві, а Мороз – заступником начальника УБОЗ у м.Києві.

Четвертим партнером цього міліцейського бізнес-угруповання став Олексій Савченко, нинішній народний депутат від Блоку Петра Порошенка, який на початку «нульових» був заступником начальника київського УБОЗ, на той час як начальника звали Віталій Григорович Ярема. У 2003 році після вбивства Валерія Прищика (кримінальний авторитет, який володарював, зокрема, на Троєщинському ринку Києва) у Савченка раптом завелись гроші й він пішов у великий бізнес: спочатку очолив службу безпеки банку «Персональний комп’ютер» (згодом перейменований у «Родовід»), невдовзі став заступником голови правління цього банку, потім очолив правління «Азія Універсал Банку», був першим віце-президентом «Київміськбуду», головою наглядової ради «Конверсбанку» і, нарешті, у 2011 році став головою правління «Авант-Банку».

Так ось, саме під дахом «Авант-Банку» (який, до речі, нині визнаний неплатоспроможним) і зібрався в 2011 році квартет соратників у складі Гелетея, Яреми, Савченка та Мороза. Савченко, будучи головою правління, вважався формальним власником банку, Ярема – неформальним, Гелетей був офіційним співзасновником, а щойно призначений на посаду начальника поліції Миколаївської області Мороз – заступником голови правління цього банку.

Докладніше про «Авант-Банк», а також про те, як генпрокурор Віталій Ярема намагався перевести туди рахунки Генпрокуратури, можна прочитати, наприклад, отут:
http://nashigroshi.org/2015/01/26/bankirske-uhrupuvannya-yaremy/

Зазначу лише, що в банківському середовищі ця фінансова установа мала стійку репутацію бандитської – саме завдяки голові правління Савченку та його заступнику Морозу. За чутками, ці два високих достойники свого часу, ще працюючи в міліції, активно опікувались угрупованням «Прища» і коли виник конфлікт між «Прищем» та його найближчими соратниками «Лічею» й «Чебою», підтримали останіх. У підсумку «Прищ» був убитий, а його кримінальна імперія відійшла до «Лічи» та «Чеби», які щедро віддячили міліціонерам за підтримку.

До речі, «Чеба» (Олексій Чеботарьов) – це, за версією МВС України, людина, яка координувала «тітушек» під час акцій протесту на Майдані та безпосередньо причетна до викрадення 21 січня 2014 року Igor Lutsenko і Юрія Вербицького. Але можлива участь «Авант-Банку» у фінансуванні «тітушек» не розслідувалась. І це не дивно, оскільки зразу ж після втечі Януковича новий міністр внутрішніх справ Аваков за порадою Яреми призначив заступника голови правління цього банку Юрія Мороза начальником ГУ МВС України в м.Києві.

Щоправда, на чолі київського міліцейського главку Мороз пропрацював недовго, але зараз знову виплив на відповідальній посаді в «оновленій поліції». Тому я не здивуюсь, якщо народний депутат Олексій Савченко тепер виявить бажання посісти посаду голови Миколаївської облдержадміністрації: складається враження, що цю область вирішили пошматувати два кримінальних угруповання – «Мультика» та «Лічі».

Фейсбук


Теги: