За підсумками березня спостерігаються досить тривожні тенденції із надходженнями податкових і митних платежів до бюджету. Митниці не тільки не виконали доведених Міністерством фінансів показників у березні (мінус 2.8 млрд.грн., або 74% виконання), а й навіть не досягли рівня зборів за аналогічний період минулого року (мінус 1,4 млрд.грн, або 85,5% від надходжень березня 2013 року).
Фактичний збір податкових платежів у березні склав 17,4 млрд.грн., а це лише 80% від поставлених Мінфіном завдань (мінус 4,4 млрд.грн.). І це при тому, що у березні очікувався чи не найбільший збір податку на прибуток за весь рік, адже до 10 березня платники мали подати звітність з податку на прибуток за 2013 рік та сплатити законодавчо встановлені авансові платежі з цього податку.
Про провал кампанії декларування податку на прибуток за 2013 свідчать такі дані, у порівнянні з 2012 роком:
- більше ніж 3000 підприємств здали декларації з нульовими результатами;
на 17% більше платників надали звітність з декларуванням доходів на рівні витрат;
- майже 2 тисячі підприємств зменшили валові доходи на 65 млрд.грн. і показали збитковість;
- 19 тисяч суб'єктів господарювання зменшили доходи на 69 млрд.грн.;
Більше того, у березні більше 4 тисяч компаній подали уточнюючі розрахунки до декларації з податку на прибуток за 2013 із зменшенням задекларованої суми податку на 0.6 млрд.грн.(!).
Ще гірша ситуація із податковим боргом. На 1 квітня він досяг 24 млрд.грн. В порівнянні з лютим кількість боржників зросла майже на 23 тисяч (+24%). На 3 млрд.грн. (за місяць +15%) збільшився борг перед бюджетом країни, в основному, з податку на прибуток і ПДВ.
Звичайно, у такій важкій для вітчизняного бізнесу економічній ситуації можна було б зрозуміти бажання нового керівництва податкової дивитися крізь пальці на таку ситуацію із декларуванням. АЛЕ: саме у березні з платників було зібрано надміру сплачених сум з податку на прибуток майже на 11 млрд. грн (!!!). Це абсолютний рекорд за останні два роки!
Може уряду вже час припинити показово-популістську «охоту на відьом» та ігри в пляшечку перед телекамерами і нарешті серйозно зайнятися роботою із забезпечення адекватних показників наповнення бюджету та стимулюванням економічної активності?