G-news

Пятница, 30-е Октября 2020
04:20:45

Аналіз доступу до публічної інформації

Правові засади доступу до публічної інформації визначені Законом України від 13.01.2011 року №2939-VI «Про доступ до публічної інформації».

Право на доступ до публічної інформації гарантується максимальним спрощенням процедури подання запиту на отримання публічної інформації.

Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним, а також може подаватись в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

За 11 місяців 2015 року до ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві надійшло 94 запити на отримання публічної інформації. Найбільш зацікавленими в отриманні інформації виявились юридичні особи – 73 запитів, від фізичних осіб надійшло 20 запитів, та 1 запит від представників засобів масової інформації. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість запитів зменшилась на 10.

При цьому, за вказаний період поштою надійшло 82 письмових запитів та 12 електронною поштою.

Усі запити розглянуті своєчасно та у 5-ти денний термін надіслано відповіді запитувачам.

Додатково повідомляємо, що створено поштову скриньку для запитів на отримання публічної інформації: - Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Звернення громадян як однин з пріоритетних напрямківроботи Солом'янської ДПІ

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві постійно приділяє увагу звернення громадян як одному з пріоритетних напрямків роботи.

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, щo стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх.

У січні – листопаді 2015 року до ДПІ Солом'янського району ГУ ДФС у м. Києві надійшло 40 письмових звернень громадян, за відповідний період 2014р. – 117 звернень.

Найбільш актуальними питаннями, з якими громадяни зверталися до ДПІ у звітому періоді стосувались інформуванню про ухилення від сплати податків, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, реєстраційні номери облікових карток платників податків та проведення перевірки.

Особлива увага приділяється об'єктивному розгляду звернень громадян та оперативному вирішенню порушених питань, оскільки дотримання норм доброчесності є важливим фактором, на якій ґрунтується діяльність ДФС України.

З початку року на особистий прийом до керівництва ДПІ звернулось 5 громадян, за відповідний період 2014 року – 37.

Завдяки налагодженій роботі співробітників, спостерігається тенденція щодо зменшення звернень громадян.

Нагадаємо, що створено поштову скриньку для подання громадянами письмових звернень в електронному вигляді - Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Чи потрібно ФОП — платнику єдиного податку другої групи перераховувати суму єдиного податку, сплачену авансовим внеском до кінця поточного звітного року у зв'язку з підвищеням мінімальної заробітної плати з 01.09.2015р.?

Згідно з п. 93.1 ст. 93 ПКУ ставки єдиного податку для платників першої — другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі — мінімальна заробітна плата), і третьої групи — у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Відповідно п. 293.2 ст.293 ПКУ зазначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку — у межах до 10% розміру мінімальної заробітної плати;

- для другої групи платників єдиного податку — у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Розміри мінімальної заробітної плати на 2015 р. затверджено Законом України від 28.12.2014 р. № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (на 01.01.2015 р. — 1218 грн., з 01.09.2015 р. — 1378 грн.).

Статтею 295 ПКУ встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок у вигляді авансових внесків не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, або можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Отже, платникам першої — другої груп єдиного податку у зв'язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати не потрібно перераховувати суму єдиного податку, яку було сплачено авансовим внеском до кінця поточного звітного року, оскільки сума єдиного податку за фіксованою ставкою, що підлягає сплаті до бюджету, розраховується від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, і не підлягає зміні протягом звітного року.

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Новий порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що 25.11.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.08.2015 № 721 "Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів", яким визначена послідовність дій банків та інших фінансових установ при наданні повідомлень про відкриття або закриття рахунків платників податків до контролюючих органів, в яких обліковуються платники податків, а також форму і зміст повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах, перелік підстав для відмови контролюючих органів у взятті рахунків на облік.

Одночасно визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 26.12.2013 № 853 "Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів".

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Вы здесь: Home Новости Финансы Новости компаний ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує - 16.12.2015