G-news

Суббота, 5-е Декабря 2020
20:18:26

Заяву для переходу на єдиний податок необхідно подати за 15 календарних днів до початку наступного кварталу

Відповідно до норм Податкового кодексу України за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м.Києві

Увага! Запроваджується система електронного адміністрування реалізації пального

Система електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП) запроваджується з 1 березня 2016 року.

Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального (далі – платники податку) до початку здійснення реалізації пального.

Для реєстрації платником податку до початку здійснення реалізації пального необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301 (далі – Заява).

Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Електронні формати Заяви та інших документів в рамках СЕАРП розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення /Реєстр електронних форм податкових документів.

Заява може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія). Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування заяви в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Підтвердженням про отримання контролюючим органом Заяви є перша квитанція (квитанція про доставку). Після автоматичної обробки Заяви платнику не пізніше наступного робочого дня направляється друга квитанція.

В другій квитанції зазначається інформація про результати розгляду, а саме:

повідомлення про реєстрацію особи платником податку шляхом включення її до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального (далі - Реєстр платників);

або повідомлення про необхідність подання нової заяви у разі виявлення порушень вимог щодо електронного цифрового підпису, дотримання форми, порядку заповнення і подання Заяви.

Звертаємо увагу, що у разі подання Заяви до 01.03.2016 датою реєстрації платником податку осіб, якими подані такі заяви, є дата, що відповідатиме першому дню перехідного періоду - 01.03.2016.

Особа, яка зареєстрована платником податку може направити до ДФС засобами електронного зв'язку в електронному вигляді запит для отримання витягу із Реєстру платників за формою J(F)1302501 (далі – Запит).

Не пізніше наступного робочого дня після отримання запиту ДФС направляє особі засобами електронного зв'язку в електронному вигляді витяг із Реєстру платників. Витяг є дійсним до внесення відповідних змін до Реєстру платників.

Також переглянути інформацію з Реєстру платників можливо в оновленому «Електронному кабінеті платника» (відкрита та закрита частини/Інформація з Реєстрів ДФС/Реєстр платників акцизного податку).

Інформація про реквізити відкритого електронного рахунка ДФС буде надіслано платнику податку не пізніше операційного дня, що настає за днем його відкриття у вигляді повідомлення.

У разі виникнення питань, пов'язаних із запровадженням СЕАРП платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007. Інформація надається щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м.Києві

Перші результати кампанії декларування 2016 року обговорювали під час брифінгу в ДПІ у Солом'янському районі

Нещодавно в ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся брифінг заступника начальника інспекції Крістіни Адамчук з представником районної ЗМІ на тему «Кампанія декларування 2016 – перші результати».

На початку зустрічі Крістіна Сергіївна розповіла про обов'язок та особливості заповнення декларації про майновий стан і доходи.

Також зосередила увагу, що за результатами звітного податкового року платник податку – фізична особа повинен подати декларацію та визначити податкові зобов'язання як з податку на доходи фізичних осіб так і з військового збору. Саме з цією метою з 01 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 за № 859.

Продовжуючи розмову, заступник начальника повідомила про перші результати кампанії декларування.

Так, станом на 25.лютого 2016 року до ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м.Києві подали декларації про майновий стан і доходи 266 мешканців району. Сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає сплаті до бюджету складає 970 тис. грн, військовий збір- 181,7 тис. грн. Серед сумлінних платників вже подали декларацію 6 громадян, які отримали доходи у 2015 році понад 14,1 млн. грн. та мають сплатити суму податку - 180,8 тис.грн, військовий збір- 9,6 тис. грн..

На завершення зустрічі Крістіна Сергіївна надала відповіді на поставлені питання та запросила всіх, хто отримував прибутки в минулому році приєднатись до сумлінних громадян та проявити громадянську свідомість. Декларацію можна подати до 01 травня 2016 року, а для отримання податкової знижки - протягом року.

Давайте разом підтримаємо соціально незахищені версти населення.

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м.Києві

За неповнолітніх осіб декларацію про отримані доходи подають їх опікуни

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві нагадує , що незалежно від виду та суми отриманих доходів закон звільняє від обов'язку подання декларації про доходи малолітніх/неповнолітніх осіб, а також недієздатних осіб, які перебувають на повному утриманні батьків, опікунів та/або держави станом на кінець звітного податкового року.

Така норма передбачена п.179.4 ст. 179 Податкового кодексу.

Однак, у таких випадках закон зобов'язує опікуна або піклувальника заповнити та подати декларацію (п.179.6 ст.179 ПКУ).

Це означає, що податкова декларація про майновий стан та доходи від імені платника податку, який є неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником (одним з батьків) до контролюючого органу за місцем проживання неповнолітньої особи чи особи, визнаної недієздатною.

Законодавець передбачив й інші життєві ситуації, за яких громадянин звільняється від обов'язку подання декларації. Зокрема, якщо громадяни перебувають під арештом, або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язнені на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації, а також перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року, закон звільняє їх від обов'язку подавати декларацію.

Крім того, особи, котрі перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року, теж звільняються від обов'язку подання декларації про доходи.

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м.Києві

Вы здесь: Home Новости Финансы Новости компаний ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує - 29.02.2016