На зустрічі із ЗМІ обговорювались надходження від сплати ЄСВ протягом січня - серпня 2014 року
Днями в ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м.Києві відбулася зустріч за участі заступника начальника Наталі Роговенко та журналіста газети «Справжня бухгалтерська газета».
Під час зустрічі Наталя Іванівна розповідала про значні надходження до бюджету від сплати платниками єдиного соціального внеску.
«В період за січень-серпень 2014 року фактично до бюджету сплачено єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування 2 271 млн.грн.», - повідомила заступник начальника.
Звітуючи про фактично мобілізовані кошти від сплати єдиного внеску було зазначено, що такі показники забезпечено завдяки професійності в організаційній роботі підрозділів, які адмініструють єдиний соціальний внесок, ефективної роз'яснювальної роботи серед громадян та сумлінності платників, адже кожен громадянин розуміє, що за рахунок єдиного внеску гарантується право на соціальний захист.
Також Наталя Роговенко зазначила: «Всього платниками Солом'янського району протягом серпня 2014 р. подано 9327 звітів по єдиному внеску, з них по E-mail - 8021 шт, що становить 86 %. Платники можуть подавати звітність з ЄСВ в електронному вигляді. Необхідно лише отримати безкоштовний електронний цифровий підпис. Ключі електронного цифрового підпису громадяни можуть отримати в ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві за адресою: вул. Смілянська,6,Центр сертифікації електронних ключів, тел. для довідок: 245-91-52.».
По закінченню зустрічі заступник начальника відповіла на питання, які цікавили журналіста газети за подякувала за увагу.
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Порядок обчислення збору за користування радіочастотними ресурсами
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що базовий податковий (звітний) період для збору за користування радіочастотними ресурсами дорівнює календарному місяцю.
Платники збору обчислюють суму збору виходячи з виду радіозв'язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо.
Податкові розрахунки збору подаються платниками збору контролюючим органам за місцем податкової реєстрації за формою, затвердженою наказом № 1018, у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, а саме протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пп. 49.18.1 п. 49.18 ст 49 Податкового кодексу).
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Про об'єкти оподаткування необхідно повідомляти за формою № 20-ОПП
Платник податків зобов'язаний, зокрема, повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, згідно з порядком обліку платників податків (пункт 63.3 стаття 63 Податкового кодексу України).
Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається до органів доходів і зборів за основним місцем обліку протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття.
Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з вимогою з відповідними розділами Податкового кодексу України.
Наприклад, об'єктами оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, за наявністю яких податкове законодавство передбачає виникнення у платника податкового обов'язку.
Інформація про об'єкти оподаткування, такі як товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг), відображається у відповідній податковій звітності платника податків (податкова декларація з податку на прибуток, з податку на додану вартість, податковий розрахунок за формою № 1ДФ та інші), і тому про такі об'єкти оподаткування не потрібно повідомляти у формі № 20-ОПП.
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Порядок скасування помилково проведеної суми розрахунків через РРО
У разі скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку реєстрація видачі коштів здійснюється шляхом реєстрації від'ємної суми.
Якщо алгоритм роботи РРО не забезпечує окремого накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків:
- дозволяється реєструвати видачу коштів (скасування помилкової суми) за допомогою операції «службова видача»;
- забороняється реєструвати через РРО від'ємні суми з використанням операції «сторно».
Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги); відомості про товар (послугу); суму виданих коштів;номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).
Такий самий акт складається при скасуванні помилково проведеної через РРО суми розрахунку, де вказуються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа. Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку передаються до бухгалтерії суб'єкта господарювання і зберігаються протягом трьох років. У разі відсутності в суб'єкта господарювання бухгалтерії зазначені акти підклеюються на останній сторінці відповідної книги обліку розрахункових операцій.
Суб'єкти господарювання зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Право на податкову знижку до кінця року
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що статтею 166 Податкового кодексу України визначено, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податковим роком.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця таких послуг і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких послуг і строк їх продажу (виконання, надання).
Таким чином, платник податку, по витратах понесених у 2013 році, може скористатися правом на податкову знижку до 31 грудня 2014 року включно.
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
День сплати єдиного внеску
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.
Варто нагадати, що днем сплати єдиного внеску вважається:
1) у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку платника на відповідні рахунки фіскального органу– день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок фіскального органу;
2) у разі сплати ЄСВ готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;
3) у разі сплати ЄСВ в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки фіскального органу, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску регламентовано Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Порядок здійснення оподаткування дивідендів
Згідно з п. п. 153.3.4 п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу у разі, якщо сума авансового внеску при виплаті дивідендів, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму податкових зобов'язань підприємства - емітента корпоративних прав за податком на прибуток такого звітного періоду, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступного податкового періоду, а при отриманні від'ємного значення об'єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов'язань майбутніх податкових періодів.
У Податковій декларації з додатку на Прибуток підприємства, затвердженій наказом Міністерства, фінансів України від 28.09.2011 № 1213 (далі - Податкова декларація №1213), зменшення нарахованої суми податку здійснюється шляхом заповнення додатка ЗП до Податкової декларації, сумарне значення, якого переноситься до рядка 13, «Зменшення нарахованої суми податку».
Показник рядка 13.5.1 «Сума, що відновиться: на зменшення нарахованої суми податку юридичної особи в поточному (звітному) податковому періоді» є складовою рядка 13 додатка ЗП до Податкової декларації. на суму якого зменшується розрахунок податку на прибуток за звітний (податковий) період при нарахуванні податку.
У свою чергу, значення рядка 13.5.1 додатка ЗП до Податкової декларації № 1213, у тому числі, в програмному забезпеченні контролюючого органу, повинно формуватись з урахуванням вимог п.п.1.53.3.4 п.153 ст. 153. Кодексу, про що зазначено в листі Міністерства доходів і зборів України від.07.02.2014 №3194/7/99-99-19-03-01-17.
Алгоритм формування значення рядка 13.5.1 додатка ЗП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №872, є аналогічним алгоритму заповнення рядка 13.5.1 додатка ЗП до Податкової декларації №1213.
Разом з тим, абзацом. п'ятим д. 57.1 ст. 57 Кодексу платникам податків надано право на суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток, при виплаті дивідендів відповідно до п. 153.3 ст. 153 Кодексу (у тому числі за наслідками попередніх звітних (податкових) періодів) зменшувати суму авансових внесків з податку на прибуток визначених п. 57.1 ст. 57 Кодексу .
Якщо сума авансових внесків з податку на прибуток сплачена при виплаті дивідендів відповідно до п.153.3 ст.153 Кодексу перевищує суму авансових внесків, з податку на прибуток визначених п. 57.1 ст. 57 Кодексу, сума перевищення зараховується у зменшення авансових внесків визначених цим пунктом у наступних звітних місяцях до повного її погашення.
Таке зменшення здійснюється на підставі заяви, платника податків,
поданої до територіального органу Державної фіскальної служби.
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Зміна напряму бюджетного відшкодування
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що платник податків може змінити напрям бюджетного відшкодування з ПДВ:
Відповідно до пункту 200.6 статті 200 Податкового кодексу України (далі Кодекс) платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування. Платник податку зберігає право на отримання бюджетного відшкодування коштами у майбутніх звітних (податкових) періодах.
Відповідно до пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом № 678 (далі Порядок), залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 податкової декларації 0110.
Пунктом 13 розділу Ш Порядку визначено, що у складі декларації подаються передбачені цим Порядком додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації). Зокрема, у разі заповнення рядків 23.1 та відповідно 23 податкової декларації з ПДВ до неї подаються: додаток 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (ДЗ)» та додаток 4 «Заява про повернення суми бюджетного відшкодування (Д4)».
Якщо платник ПДВ у податковій декларації з ПДВ задекларував рядок 23.2 декларації, тобто обрав напрям відшкодування «у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів», то згідно із пунктом 200.6 статті 200 Кодексу у майбутніх звітних (податкових) періодах він має право змінити такий напрям на напрям «на рахунок платника у банку» шляхом внесення змін до рядка 23.1 податкової декларації з ПДВ, яку було подано за період, в якому виникло право на отримання бюджетного відшкодування. Внесення змін здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку відповідно до статті 50 Кодексу.
При цьому якщо зазначене внесення змін до рядка 23.1 здійснюється платником ПДВ після перевірки контролюючим органом задекларованої у рядку 23.2 суми, то зміна напряму відшкодування можлива лише в межах суми, підтвердженої перевіркою.
Отже, платники податку на додану вартість, які після 1-го січня 2014 року задекларували бюджетне відшкодування у зменшення податкових зобов'язань наступних звітних (податкових) періодів, мають право змінити напрям бюджетного відшкодування та отримати його коштами (при умові, що воно не було зараховане в рахунок зменшення податкових зобов'язань чи зменшене за результатами проведених перевірок).
Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 56.18 статті 56 Кодексу при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Про важливість своєчасного та в повному розмірі отримання легальної заробітної плати йшлося на засіданні «круглого столу»
Днями в приміщенні районної держадміністрації відбулося засідання «круглого столу». На зустрічі були присутні Хоменко Л.В. – начальник управління праці та соціального захисту Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації, Тюніна В.А. – начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації, Данилюк К.О. – представник Прокуратури району, Роговенко Н.І. – заступник начальника ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві. На засідання запрошувались підприємства району, які мають заборгованість та низький рівень виплат заробітної плати своїм працівникам. Адже заробітна плата – це право кожного громадянина України, яке визначене Конституцією. Від легалізації зарплати залежить розмір надходжень до бюджету країни податку на доходи фізичних осіб, який є одним з важливих джерел наповнення скарбниці держави.
З метою забезпечення повноти та своєчасності надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб та недопущення порушень податкового та трудового законодавства працівниками ДПІ в Солом'янському районі районі ГУ Міндоходів у м. Києві постійно проводиться робота з дослідження фінансових результатів суб'єктів господарювання, які офіційно нараховують заробітну плату на рівні або менше законодавчо встановленої мінімальної зарплати. Одним з важливих питань, що стояли на порядку денному, були питання щодо погашення заборгованості по заробітній платі. В результаті проведеної роботи з підприємствами - боржниками сума заборгованостей по запрошеним підприємствам станом на 18.09.2014р. складала 9,9 млн. гривень. По результатах особистих зустрічей з керівниками підприємств за липень-серпень 2014 р. ці підприємства зменшили суму боргу по зарплаті на 1,150 млн.грн. Слід відзначити, що 3 підприємства – боржники на день проведення засідання «круглого столу» повністю розрахувались по виплатах заборгованості заробітної плати зі своїми працівниками та не мають зобов'язань. Це дуже позитивний результат.
Зустріч проходила в дружній, теплій атмосфері та кожен присутній мав змогу висловити своє бачення виходу з тяжкого стану. Наприкінці зустрічі всім присутнім керівникам ще раз було наголошено на неприпустимість залишати в такі тяжкі часи своїх працівників без грошового забезпечення та колегіально вирішено прикласти максимум зусиль для здійснення виплат працівникам та сплат податку до бюджету.
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Зберігання первинних документів єдинниками
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, повинні мати первинні документи, що підтверджують придбання товарів для реалізації. До таких документів, зокрема, відноситься: накладна на товар та виписка з банку, квитанції про оплату, чек або інший документ, що підтверджує оплату товарів, робіт, послуг. На основі таких документів заповнюється Книга обліку доходів та витрат і складається податкова звітність.
При цьому, первинні документи повинні зберігатися не менше трьох років з дня подання підприємцем податкової декларації платника єдиного податку (ст.44 податкового кодексу України).
ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві